Od roku mieszkaniec Myślenic bezskutecznie prosi urząd o naprawę nowej nakładki

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Sprawa uszkodzonej nakładki asfaltowej na ulicy Sienkiewicza ciągnie się od niemal roku, kiedy to mieszkaniec tej ulicy obok którego domu wykonana została nakładka zgłosił do urzędu fakt, iż w bardzo krótkim okresie po jej wykonaniu wystąpiły na jej powierzchni pęknięcia.

Remont drogi przy ulicy Sienkiewicza został wykonany w 2017 roku. Jesienią 2018 mieszkaniec zgłaszał do urzędu fakt, że na odcinku 10 metrów droga zapadła się i popękała. W związku z tym, że droga była wykonana sezon wcześniej zachodziło podejrzenie, iż uda się jej poprawa i przywrócenie do stanu pierwotnego w ramach gwarancji na wykonaną wówczas usługę.

W grudniu 2018 roku odbyła się spotkanie przedstawicieli Urzędu Miasta i Gminy w Myślenicach z przedstawicielami wykonawcy firmą Eurovia, która wykonywała pracę związaną z nawierzchnią tego odcinka drogi. Wykonawca zakwestionowała naprawę tego odcinka asfaltu w ramach udzielonej gwarancji.
Zaniepokojony mieszkaniec otrzymał jednak zapewnienie, że o dalszych krokach zostanie poinformowany na bieżąco.

Od tego czasu nic w sprawie się nie zmieniło. Pęknięcia są coraz wyraźniejsze, droga niszczeje, okres gwarancji zapewne dobiega do końca, mimo iż naprawa została zakwestionowana jako usterka gwarancyjna nie udało nam się dowiedzieć jaki był powód odmowy naprawy gwarancyjnej oraz na jakim etapie znajduje się sprawa uszkodzonej drogi i czy jest szansa na naprawienie jej w określonym czasie. Na zadane przez nas pytanie Urząd nie udzielił nam odpowiedzi.

Zbliża się okres zimy, kiedy to woda dostająca się w szczeliny asfaltowe podczas zamarzania powiększy niezabezpieczone ubytki i droga na wiosnę zapewne będzie jeszcze w gorszym stanie, jeśli nie uda się załatanie i poprawa pęknięć podczas tej jesieni. Szkoda, że mienie niszczeje a prośby mieszkańców nie są w tym zakresie respektowane.

 

0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x