Odpowiedzą za kradzież elektronarzędzi

Kryminalni z myślenickiej komendy w jednym z krakowskich lombardów zatrzymali sprawców kradzieży elektronarzędzi. Mężczyźni próbowali spieniężyć skradzione w gminie Lubień sprzęty. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (16.12.br.) do myślenickiej komendy przyszedł mężczyzna, który zgłosił, że z jego garażu zniknęły elektronarzędzia. Złodzieje zabrali m.in. piły, wiertarki, wkrętarki oraz kosę spalinową o łącznej wartości 3500 złotych. Po przybyciu na miejsce policjanci ustalili, że sprawcy dostali się do wnętrza przez uchylone okno. W przypadku takich kradzieży często sprawcy chcą bardzo szybko spieniężyć fanty. Tak też było tym razem. Już kolejnego dnia mężczyźni próbowali pozbyć się elektronarzędzi w jednym z krakowskich lombardów, jednak myśleniccy kryminalni byli o krok przed nimi. Podczas próby sprzedaży zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu limanowskiego i 27-letniego mieszkańca Krakowa. Poszkodowany z gminy Lubień odzyskał skradzione przedmioty.

Zatrzymani przyznali się do winy, a w toku dalszych przesłuchań i wizji lokalnych przyznali się do popełnienia innych kradzieży (dwóch w powiecie myślenickim, a sześciu w powiecie limanowskim). Policjanci z Myślenic ustalają pokrzywdzonych i szczegółowe okoliczności poprzednich przestępstw. W najbliższych dniach więcej elektronarzędzi powróci do swoich prawowitych właścicieli.

informacja: KPP w Myślenicach, mł.asp. Dawid Wietrzyk, Oficer prasowy

Powiązane wiadomości

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content