Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Myślenic 8 raz

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Święto Trzech Króli od kilku lat kojarzy się z Orszakiem Trzech Króli, który podąża ulicami Myślenic. Tegoroczny jest już ósmym takim przemarszem z trzech różnych części miasta i gminy, gdy trzej królowie reprezentujący różne parafie, a zarazem różne kontynenty spotykają się na myślenickim rynku.

Dzisiejsza trasa orszaków różniła się od tych do których mieszkańcy byli przyzwyczajeni, gdyż Król Melchior w zielonym orszaku ruszył z okolic Domu Ludowego na Górnym Przedmieściu i reprezentował parafię Bysina, a nie jak zawsze Zarabie. Pozostali królowie podążali znanymi trasami, Król Baltazar w niebieskim orszaku rozpocznie przemarsz ulicami Myślenic z Placu Targowego na Dolnym Przedmieściu i reprezentował parafię Osieczany, a czerwony pochód Króla Kacpra spod Kościoła na Osiedlu 1000-lecia w Myślenicach związany był jak zawsze z parafią pw. Św. Brata Alberta w Myślenicach.

Wszystkie trzy orszaki spotkały się na Rynku w Myślenicach, gdzie wspólnie kolędowały oraz przedstawione zostały jasełka, a włodarze gminy i powiatu symboliczne oddanie pokłon i wręczyli dary dla Dzieciątka.

Odbył się również finał konkursu na Najlepiej Przebraną Rodzinę Podczas Orszaku Trzech Króli.

 

 

 

Powiązane wiadomości

Dodaj komentarz

Proszę się zalogować aby komentować.
  Subskrybuj  
Powiadom o