Ósmoklasiści wybierają szkoły… A może by tak niepubliczna?

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Egzaminy ósmoklasisty dobiegają końca, a każdy rodzic oraz uczeń zadaje sobie pytanie co dalej? Jaką szkołę wybrać? W zaistniałej sytuacji każdy zastanawia się także jak dalej będzie wyglądać edukacja i czy dzieci będą bezpieczne w szkole, w dobie koronawirusa.

Wybierać można pomiędzy szkołami publicznymi i niepublicznymi. Zarówno jedne i drugie mają swoje wady i zalety.

Zaletami szkół publicznych są powszechność, dostępność, odpowiednio wyposażone sale lekcyjne, gimnastyczne oraz boiska sportowe. Wadą natomiast jest to, że klasy są liczne, szkoły bywają zatłoczone i panuje w nich hałas. Uczniowie pracują w systemie zmianowym oraz ze względu na liczebność skraca się czas pracy z uczniami.

Szkoły niepubliczne natomiast cechuje mniejsza ilość uczniów, zdecydowanie większe bezpieczeństwo, indywidualne podejście do ucznia, zaangażowanie nauczycieli, indywidualne metody nauczania, liczne zajęcia dodatkowe, dobrze wyposażone sale lekcyjne. Do wad szkół niepublicznych zaliczymy odległość od miejsca zamieszkania oraz to, że bywają odpłatne, ale należy również pamiętać, że są szkoły niepubliczne bezpłatne.

Jaką szkołę wybrać? Na to pytanie musi każdy rodzic oraz uczeń odpowiedzieć sam. Rozwiązaniem tej sytuacji mogą być istniejące od 25 lat Szkoły Osińskich w Myślenicach. Jest to Zespół Szkół Niepublicznych, które mają wszelkie uprawnienia szkół publicznych. Uczniowie otrzymują tutaj legitymację uprawniającą do zniżek na przejazdy komunikacją publiczną, będą mieć szansę otrzymać ministerialne stypendium oraz liczne nagrody w konkursach powiatowych i wojewódzkich.

 

Zaletami tej szkoły są:

  • – brak czesnego oraz innych opłat
  • – mała liczebność klas
  • – rodzinna atmosfera
  • – indywidualne podejście do ucznia
  • – zajęcia w godzinach od 8 do 15

Wybierać można pomiędzy Prywatnym Technikum w zawodzie Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych lub Prywatną Branżową Szkołą I stopnia i uzyskać jeden z wielu pożądanych na rynku pracy zawodów – na przykład mechanika, elektryka, kucharza, fryzjera, stolarza, montera itp.

Ze względu na małą liczebność uczniów i dużą powierzchnię szkoła jest wstanie zapewnić wszystkim bardziej bezpieczne warunki do nauki.

Jesteś zainteresowany? Zobacz filmik promujący szkołę i dowiedz się więcej.

Materiał Promocyjny

 

Powiązane wiadomości