Osoba o której zawsze będziemy pamiętać. 5 rocznica śmierci Stacha Cichonia

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Są ludzie, którzy mimo że odeszli na zawsze pozostaną w naszych wspomnieniach, myślach i pamięci. Bez wątpienia do takich ludzi zalicza się Stanisław Cichoń, ale dla znajomych i mniej znajomych po prosu “Stach”.

Człowiek – instytucja. Dla wielu wzór, nauczyciel, kumpel czy redaktor.

Rano 23 listopada 2014 roku Myślenice zamarły na chwilę, kiedy ukazała się informacja że odszedł Stach Cichoń. Nie było chyba osoby, która nie weryfikowała kilkukrotnie tej informacji, nikt w to nie wierzył, nikt nie dopuszczał do siebie takiej informacji. Niestety była to prawda, odszedł nauczyciel, pedagog, miłośnik młodzieży, człowiek gór, niezapomniany konferansjer myślenickich imprez  i redaktor “Gazety Myślenickiej”.

Dziś mija 5-ta rocznica śmierci. Lecz Myślenice pamiętają, pamiętają Myśleniczanie i dlatego rok do roku organizowany jest “Memoriał im. Stacha Cichonia”. Wspaniała impreza sportowo-kulturalna, której celem jest nie tylko upamiętnienie nieodżałowanego mieszkańca Myślenic ale również pomoc dla dzieci zmagających się z chorobami.

Wielokrotnie słyszeliśmy podczas rozmów z naszymi odbiorcami, że miasto powinno pamietać o swoich obywatelach, którzy swoje życie związali i oddali dla społeczności lokalnej. Są ludzie, którzy nie budzą nigdy kontrowersji, kiedy ich imieniem nazywamy ulice, place, mosty czy budynki użyteczności publicznej jak miało to miejsce w przypadku myślenickiej biblioteki, która otrzymała imię księdza Jana Kruczka. Może czas pomyśleć o upamiętnieniu właśnie osoby Stacha Cichonia?

foto PCPR Myślenice

Powiązane wiadomości