BLOG: Oświadczenie redakcji KMYpl w sprawie braku relacji z Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem w roku 2021

OŚWIADCZENIE

Drodzy czytelnicy i widzowie z wielkim smutkiem informujemy, że tegoroczna edycja Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem odbywająca się w Myślenicach, pozbawiona będzie relacji w KMY.pl.

Pierwszy raz w wieloletniej historii współpracy pomiędzy organizatorem wspaniałego wydarzenia jakimi są Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem, a nami, KMY.pl zostało pominięte w oficjalnych materiałach promujących Festiwal, co należy również odnotować – jesteśmy jedynymi lokalnymi mediami jakie zostały pominięte przez organizatora.

Niestety nie znamy przyczyny takiej decyzji organizatorów, którzy jedynie przesłali nam zaproszenie na konferencje i prośbę o reklamowanie wydarzenia. Rok rocznie, nasze relacje cieszyły się dużym odbiorem pośród naszych widzów i czytelników, co było dobrą i darmową promocją tego wydarzenia. Niestety w tym roku KMY.pl zostało usunięte również z Festiwalu.

Jako jedyne media które od chwili swojego powstania nigdy nie otrzymały gratyfikacji z Gminy Myślenice jak również od Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu, relacjonowaliśmy i promowaliśmy wiele wydarzeń czyniąc to zupełnie bezinteresownie. Co więcej KMY.pl posiada największy zasięg wśród lokalnych mediów w sieciach społecznościowych, co zawsze w istotny sposób przyczyniało się do jeszcze większej promocji danego wydarzenia czy też imprezy.

Nie da się ukryć, że od chwili zmiany władz Miasta i Gminy Myślenice jesteśmy mediami, które sukcesywnie eliminowane są ze wszystkich wydarzeń organizowanych przez lub przy współudziale UMiG Myślenice. Możemy jedynie domyślać się, że jako niezależne media na które władze gminy nie mają wpływu (materialnego czy partyjnego) jesteśmy mediami niewygodnymi.
Warto przypomnieć, że jako jedyne media niezależne i niefinansowane z Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu nagłośniliśmy niewygodną dla dyrekcji MOKiS sprawę nieprawidłowości podczas przetargu na obsługę ratowniczą basenu co, jak możemy się domyślać, mogło również wpłynąć na decyzję o braku współpracy z nami. To jedynie nasze domysły, bo nie znamy dokładnej przyczyny takiej decyzji i nie wiemy czy zapadła ona przy ulicy Piłsudskiego czy jak większość takich decyzji na Rynku w siedzibie magistratu.
Już dwa lata temu spotkaliśmy się z niebywałym precedensem zaklejania naszego loga przez MOKiS jako organizatora jednego z wydarzeń muzycznych w naszym mieście bo nasz znak jest bez wątpienia bardzo źle odbierany przez gminę w której działamy i płacimy swoje podatki.

Jak widać władza partyjna jaka obecnie zagościła w naszym lokalnym samorządzie podobnie jak władza centralna z tej samej linii partyjnej, nie lubi niezależnych i wolnych od jej wpływów mediów. Mimo to KMY.pl w dalszym ciągu pozostanie mediami wolnymi i niezależnymi, które mieszkańcom pokazywać będą prawdę, a nie tylko „cukierkowy świat” jaki obecnie malują inne media, które sowicie opłacane są z budżetu gminy, a co za tym idzie z pieniędzy podatników.

Raz jeszcze pragniemy podkreślić, że Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem zawsze zajmował i zajmuje szczególne miejsce w naszych sercach, a możliwość relacjonowania tej imprezy dla naszych widzów i czytelników, była dla nas zaszczytem i wspaniałą przygodą. Tym bardziej jest nam niezmiernie przykro, że organizatorzy wykreślili nas z grona patronów medialnych tego wydarzenia.

Redakcja KMY.pl

Powiązane wiadomości

Skip to content