Oto i on – nowy singiel Helaine Vis “Plenty”

Kolejny singiel zapowiadający debiutancki album Helaine Vis – krakowskiej singer-songwriterki. „Plenty” to opowieść o zagmatwanej ludzkiej naturze i o tym że często pragniemy czegoś dopóki tego nie dostaniemy, komplikując sobie przy tym życie.

Plenty nawiązuje do powiedzenia “there’s plenty of fish in the sea” czyli tego kwiatu jest pół światu. Choć słyszymy ten tekst wiele razy od najmłodszych lat i wydawać by się mogło że rozumiemy jego sens, ciężko jest uwierzyć w to szczególnie przez pryzmat naszych uczuć. W tej piosence trochę wyśmiewam sama siebie, bo choć zdaję sobie sprawę z tego że robię głupotę i głowa to rozumie, to serce robi swoje.

“Plenty” w kontraście do poważnych singli “Ice” i “Inside Life” stoi obok mniej poważnego, lekko ironicznego i satyrycznego “You’ll Never Be My Man”. W nowym singlu Helaine Vis odkrywa przed nami swoją zadziorną stronę, jako że większość jej piosenek jest raczej spokojna, stonowana, emocjonalna, “Plenty” wypada przy nich mocno.

To jedna z pierwszych piosenek w której poczułam że bawię się muzyką. Nie próbuję wzruszyć, skłonić do myślenia jak w moich poważniejszych kompozycjach. Muzycznie też odważyłam się na nieco mocniejsze brzmienie. Ta piosenka emanuje pewnością siebie, dlatego uwielbiam ją śpiewać, bo na codzień tej pewności nie mam aż tak dużo.

Album, częściowo sfinansowany przez fanów za pośrednictwem crowdfundingu, ukaże się 29 października 2021 roku pod skrzydłami berlińskiej wytwórni muzycznej Springstoff. Choć to fonograficzny debiut artystki, dała się już poznać sporemu gronu odbiorców, koncertując po całym kraju pod skrzydłami agencji koncertowej Borówka Music. przez 3 lata zagrała ok 80 koncertów w ponad 50 miejscowościach w całej Polsce.

Dzięki tym koncertom mogłam serwować ludziom moje piosenki w najbardziej bezpośredni sposób w jaki się da.. Dosłownie rozwoziłam ją po całej Polsce. Dzięki temu zyskałam wiernych słuchaczy którzy pomogli mi wydać moją debiutancką płytę.

 

Powiązane wiadomości

Skip to content