Otwarcie Rynku w Myślenicach kolejnym zarzewiem lokalnego sportu politycznego

Wczorajsza uroczystość otwarcia Rynku w Myślenicach wywołała kolejne spory polityczne pomiędzy przedstawicielami Powiatu Myślenickiego i Gminy Myślenice.

Po zakończeniu uroczystości w mediach społecznościowych na profilu wicestarosty Rafała Kudasa ukazał się film, w którym Wicestarosta Rafał Kudas, Starosta Józef Tomal i były Burmistrz MiG Myślenice, a obecny Radny Powiatowy Maciej Ostrowski wyrażają swoje głębokie niezadowolenie z “pomijania ich wkładu” w zakończoną rewitalizację tej części Myślenic.

Projekt rewitalizacji został opracowany i jego realizacja rozpoczęła się w poprzedniej kadencji samorządu (2014-18), kiedy burmistrzem był Maciej Ostrowski. Obecny burmistrz Jarosław Szlachetka kontynuował pracę poprzednika. To właśnie brak wyraźnego zaznaczenia w przemówieniu obecnego burmistrza inicjatora rewitalizacji Rynku stał się powodem niezadowolenia osób uczestniczących w filmie opublikowanym na profilu wicestarosty.

Zapomniano z imienia i nazwiska przywitać starosty, nie podziękowano głównemu bohaterowi tej rewitalizacji – Maciejowi Ostrowskiemu, który pozyskał 25 mln zł dofinansowania właśnie na tę modernizację.mówił na wstępie filmu Rafał Kudas, wicestarosta myślenicki.

Historia myślenickiego Rynku w tym wydaniu, który dzisiaj możemy oglądać to rok 2017, kiedy Urząd Miasta i Gminy Myślenice złożył stosowny wniosek do środków europejskich, to początek roku 2018, kiedy pozyskaliśmy te środki i mogłem być szczęśliwy, że kończę kadencję, przekazuję olbrzymią dotację prawie 25 mln zł na tą rewitalizację.informował Maciej Ostrowski.

Były burmistrz Myślenic podkreślał również w swojej wypowiedzi, że dobra współpraca buduje samorząd i tak powinna wyglądać współpraca w samorządzie. To, że na linii Powiat – Gmina Myślenice widać w wypowiedziach obu stron i praktycznie przy każdej nadarzającej się okazji. Profile lokalnych samorządowców najwyższego szczebla lokalnego, aż “kipią” od ilości wzajemnych uszczypliwości i utarczek. Na każdej sesji Rady Miejskiej czy Rady Powiatu odbywają się często niestosowne “wycieczki” słowne w obydwóch kierunkach.

Mam nadzieję, że dzisiejszy incydent będzie ostatnim w karierze nowych władz Myślenic. Mam nadzieję, że ten Rynek myślenicki będzie łączył mieszkańców Myślenic i powiatu, a nie dzielił. zakończył materiał filmowy jaki ukazał się w sieci Starosta Józef Tomal.

Można się obawiać, że jednak nie będzie to koniec konfliktu pomiędzy samorządowcami szczególnie czytając komentarze jakie ukazują się pod opublikowanym materiałem.

Dyskusja Facebook

Powiązane wiadomości

Skip to content