Pacjenci i pracownicy myślenickiego szpitala otrzymali zmodernizowane i nowoczesne oddziały

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Ponad 10 milionów zł wyniósł koszt modernizacji oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Centralnej Sterylizatorni oraz Diagnostyki Obrazowej wraz z wyposażeniem i specjalistycznym sprzętem. Z budżetu Powiatu Myślenickiego przekazano na ten cel 2 miliony zł.

Modernizacja tych oddziałów i pracowni była inwestycją bardzo potrzebną i długo oczekiwaną, zarówno przez personel szpitala, jak i przede wszystkim przez jego pacjentów. Szpital zawsze był, jest i będzie naszym priorytetem. To dobrze zainwestowane pieniądze.mówił uroczystego otwarcia starosta Józef Tomal.

Nowy oddział był nam bardzo potrzebny, a aparatura, którą zakupiliśmy zapewni możliwość udzielania świadczeń zdrowotnych na najwyższym poziomie. Dziękuję Zarządowi i Radzie Powiatu za wsparcie finansowe.podkreślił dyrektor myślenickiego szpitala Adam Styczeń.

Inwestycja objęła rozbudowę i modernizację pomieszczenia anestezjologii i intensywnej terapii wraz z zakupem nowoczesnego wyposażenia, w tym sprzętu i aparatury medycznej. Oddział posiadał będzie 6 stanowisk intensywnej terapii. Został wyposażony w specjalistyczny sprzęt medyczny m.in. w: kardiomonitory, defibrylatory, respiratory.

Powstała również zmodernizowana Pracownia Diagnostyki Obrazowej wyposażona w nowoczesny sprzęt. W odnowionej Pracowni stanął nowy cyfrowy aparat RTG oraz dedykowane do niego oprogramowanie PACS, które umożliwia pełną obsługę cyfrową aparatów RTG, dzięki niemu zdjęcia pacjentów nie są już wywoływane na błonach rentgenowskich, lecz w postaci cyfrowej przekazywane są do komputerowej stacji opisowej, na której specjalista radiologii dokonuje analizy i opisu obrazu. Z nowego systemu korzystają m.in. lekarze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, Oddziału Chirurgii Ogólnej, Chorób Płuc.

Zmodernizowana została również sterylizatornia. Obecnie nowoczesny centralna sterylizatornia w myślenickim szpitalu spełnia wszystkie wymagania jakie stawia się przed takimi obiektami. Wyposażona została w niezbędny sprzęt na który składają się m.in. sterylizatory, dezynfektory i myjki.

 


 

5 1 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x