Pacjent z koronawirusem w myślenickim szpitalu. W izolacji dwie pielęgniarki i dwóch ratowników medycznych

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Z informacji jakie otrzymaliśmy z rana wynikało, że w myślenickim szpitalu potwierdzono przypadek pacjenta zakażonego koronawirusem. Informację potwierdza dyrektor szpitala Adam Styczeń:

Był przypadek pacjenta z wynikiem dodatnim, pacjent w tej chwili oczekuje na transport do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Wdrożono procedurę w przypadku podejrzenia czy kontaktu z osobą zakażoną.

Pacjent został przyjęty na SOR i niestety mogli się z nim kontaktować inni pacjenci.

Czasowo został wyłączony Szpitalny Oddział Ratunkowy i musieliśmy wprowadzić dekontaminację, zebrać wywiad osób, które miały kontakt z pacjentem.

Dwie pielęgniarki będziemy musieli odizolować na okres 7 dni do uzyskania wyników testów, odizolowanych zostanie również dwóch ratowników, którzy uczestniczyli w transporcie oraz ci pacjenci, którzy mieli kontakt z zakażonym w ciągu doby zostali przeniesieni do odrębnej części i pomieszczeń przez okres najbliższych 7 dni.informuje dyrektor szpitala

Po uzyskaniu wyników badań będziemy mogli dokładnie coś powiedzieć więcej.dodaje Adam Styczeń.

To kolejny w tym tygodniu potwierdzony przypadek koronawirusa w powiecie myślenickim. Według informacji Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie na dzień dzisiejszy łączna liczba osób zakażonych wynosi 164 osoby i wzrosła o 3 w ciągu tego tygodnia.

Powiązane wiadomości

4.5 2 głosów
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x