Wiśniowa Hospicjum

Pamięci podopiecznych wiśniowskiego hospicjum. By wiosną znów zakwitło pole nadziei

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Jak co roku w kościele parafialnym p.w. Św. Marcina w Wiśniowej odbyła się msza święta w intencji zmarłych w tym roku podopiecznych Hospicjum Domowego Królowej Apostołów. Przygotowana msza przez zespół Hospicjum Domowego Królowej Apostołów oraz Wolontariuszy Stowarzyszenia Hospicyjnego “Bądźmy Razem”, która przypomina wszystkich którzy w tym roku odeszli, a wcześniej znaleźli pod opieką hospicjum. Jak zawsze w ten dzień w kościele spotykają się rodziny, krewni i przyjaciele zmarłych.

Wielokrotnie w homilii pokreślone zostało jak ważną rolę odgrywa opieka nad chorymi, szczególnie w ich ostatnim stadium życia. Jak ważna jest fachowa, oddana i pełna poświęcenia  pomoc jaką niosą pracownicy i wolontariusze hospicjum dla samych chorych jak i ich rodzin, które mogą liczyć na wsparcie nie tylko w tych trudnych i traumatycznych dniach lecz również w czasie przeżywania żałoby po stracie najbliższych.

Jedną z najważniejszych chwil tej mszy jest moment odczytania imion i nazwisk osób, które w tym roku zmarły a w ich intencji przed ołtarzem młodzi wolontariusze zapalają świeczkę i dbają by jej ogień palił się do samego końca.

Po uroczystościach kościelnych wolontariusze oraz rodziny wraz z przyjaciółmi zasadzili cebuli żonkili, które na wiosnę zakwitną, a następnie zostana zebrane i pomogą w zbiórce części funduszy na kolejny rok funkcjonowania tak potrzebnej dla społeczności placówki. Wiśniowska msza zawsze rozpoczyna czas zadumy przed zbliżającym się okresem listopadowym w szczególności przed dniem Wszystkich Świętych.

 

Wiśniowa Hospicjum

Powiązane wiadomości

Dodaj komentarz

Proszę się zalogować aby komentować.
  Subskrybuj  
Powiadom o