Parafianie w Rudniku protestują przeciw ks. Kanonikowi

Od dłuższego czasu narasta konflikt pomiędzy parafianami z Rudnika, a księdzem emerytem który mieszka na plebani parafii. Według mieszkańców Rudnika którzy informowali nas o zaistniałej sytuacji zachowanie ks. emeryta jest niedopuszczalne i ma na celu przeszkadzanie a nie jednokrotnie uniemożliwianie wykonywania normalnej pracy i posługi księdzu proboszczowi.

W czasie pełnienia posługi duszpasterskiej w Rudniku ksiądz proboszcz dokonał wielu prac i inwestycji w kościele i jego okolicy które są docenianie i zauważane przez parafian. Jednocześnie stał się księdzem który był lubiany i szanowany przez mieszkańców parafii.

Interwencje w sprawie sytuacji na parafii jakie podejmowali mieszkańcy u poszczególnych zwierzchników kościelnych nie odniosły skutku, w związku z tym w minioną niedziele postanowili zaprotestować i dać wyraz swojemu niezadowoleniu obrazowi jaki buduje się na ich oczach i sprzeciwić się konfliktowi oraz bronić dobrego imienia proboszcza.

Mieszkańcy Rudnika zwracają uwagę na to, iż w ich parafii następuje duża rotacja księży których przyczyną bardzo często jest osoba księdza emeryta a taka sytuacja jest nie do zaakceptowania i nie pozwolą dłużej by konflikty personalne zaburzały życie w kościele.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Skip to content