Parkometry EuroPark pod Dekadą – alarmujecie o kłopotach !

Nasi czytelnicy zgłaszają na telefon redakcyjny oraz drogą mailową kłopoty z wprowadzonymi zasadami na parkingu pod “Dekadą”. Dotyczą one opłat karnych jakie są nakładane na osoby pozostawiające tam samochody praktycznie w chwilę po pozostawieniu samochodu na parkingu przez osoby nadzorujące parking.

Sprawa jest o tyle bulwersująca, iż wszystkie zgłoszenia jakie otrzymujemy są bardzo podobne. W przeciągu bardzo krótkiego czasu od pozostawienia samochodu, bardzo często w czasie pobierania potwierdzenia z parkometru zjawia się osoba która nakłada karę za brak potwierdzenia. Rozmowy z osobami nadzorującymi nie przynoszą efektu, osoba nakłada karę i sugeruje składanie reklamacji.

Jak sugerują nasi czytelnicy sprawę rozwiązał by szlaban lecz wiadomo, że wjazd na parking pod centrum handlowe nie umożliwia takiego rozwiązania bo ulica mimo przeprowadzonego remontu zdaniem czytelników nie jest dostosowana do takiego rozwiązania.

EuroPark jest operatorem parkometrów na parkingach w sieci “Dekada” w Myślenicach, Krakowie i Nowym Targu. Jak możemy się dowiedziec z informacji na stronie operatora : “… Przypominamy jednak o warunku koniecznym do nieodpłatnego skorzystania z parkingu – po zaparkowaniu należy niezwłocznie pobrać bezpłatny bilet z parkomatu i pozostawić go za szybą pojazdu w widocznym miejscu…”.

Sprawa postępowania tego operatora już niejednokrotnie budziła wiele zastrzeżeń wśród klientów czego efektem było nałożenie kary przez UOKiK, który zakwestionował wysokość i sposób obliczania opłaty stosowanej przez spółkę EuroPark. Za naruszanie zbiorowych interesów konsumentów na spółkę została nałożona kara pieniężna w wysokości 13 562 zł.

Przestrzegamy czytelników a zarazem klientów C.H. “Dekada” przed procederem jaki jest na tym parkingu po zmianie zasad parkowania i prosimy o uważne postępowanie przy wjeździe na parking, a zarazem dochodzenie swoich praw jeśli opisane przez nas, a zgłaszane przez Was przypadki będą miały znów miejsce. Mimo, że jest to teren prywatny winno zachowywać się zasady poprawnego współżycia i zasady zdrowego rozsądku.

 

[post_gallery]

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Skip to content