Perspektywy 2019 – ranking szkół w powiecie myślenickim

Doroczny ranking szkół Perspektywy edycja 2019 został ogłoszony. Najlepszym liceum w kraju zostało XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie, a z techników wg. Perspektyw najwyżej zostało uplasowane Technikum Mechatronicznego nr 1 w ZSLiT w Warszawie.

Jak na tym tyle wypadają szkoły powiatu myślenickiego ?

Najwyżej w tym rankingu uplasowało się II LO im. Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach na ul. Zdrojowej które zajęło 560 miejsce w Polsce, a w Małopolsce zostało uplasowane na 46 miejscu (54 miejsce w 2018 roku). Kolejne nasze liceum czyli “Kościuszko” (I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki) znalazło się na 49 w Małopolsce (45 miejsce w 2018) roku. Te notowane dwa licea w rankingu ogólnopolskim znalazły się poza pierwszą pięćsetką.

Znakomicie wypada Technikum przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych – Małopolskiej Szkoły Gościnności. W krajowym ranking zajęło bardzo wysokie 38 miejsce, choć rok temu ta szkoła była notowana wyżej bo na 14 miejscu. W zestawieniu małopolskim Technikum ze Zdrojowej zajęło 6 miejsce.

W setce najlepszych techników w Małopolsce są jeszcze Technikum nr 1 przy Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych im. M. Reja w Myślenicach, 324 miejscu w Polsce oraz 48 w Małopolsce. Kolejne technikum z powiatu myślenickiego to Technikum w Zespole Szkół im. Andrzeja Średniawskiego w Myślenicach, które zajęło 409 miejsce w Polsce i 59 w Małopolsce. Ostatnim notowanym technikum jest szkoła im. Karola Wojtyły przy Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach które w Małopolsce zajęło 96 miejsce, w rankingu krajowym technikum z Sułkowic znalazło się za pierwszą 500 notowanych szkół.

Polub tę informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Lub

Witaj !

JEŚLI NASZE MEDIA MAJĄ :

SŁYSZEĆ , WIDZIEĆ , MÓWIĆ

MUSIMY MIEĆ NA TO PIENIĄDZE – WIĘC

WESPRZYJ KMY.PL