Piątkowe wieczory filmowe na Starym Mieście w Dobczycach

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Zaskakującą i optymistyczną historią o muzyku Sixto Rodriguezie rozpoczęło się tegoroczne kino plenerowe pod murami miejskimi na Staromiejskim Wzgórzu w Dobczycach. Oscarowy „Sugar Man” zaserwowany w takiej scenerii podbił serca wymagających widzów, a muzyka, której w filmie nie brakowało, „przyprawiała o ciarki”.

„Kino w dobrym klimacie”, bo tak nazywa się cykl plenerowych projekcji filmowych, zagości w scenerii średniowiecznych murów na całe wakacje. Poza wspomnianym dokumentem, amatorzy plenerowych pokazów już w najbliższy piątek zobaczą komedię „Za jakie grzechy, dobry Boże?”, którą okrzyknięto największym francuskim hitem od czasu „Nietykalnych” z mistrzowską grą aktorską Christiana Claviera.

Okazja do skorzystania z plenerowego kina będzie i w sierpniu. W piątek, 2 sierpnia o 21:00, zaplanowano pokaz filmu „Wszystko za życie” („Into the Wild”) z wyjątkową ścieżką dźwiękową w wykonaniu Eddie Vedder’a i zapierającymi dech w piersiach krajobrazami surowej Alaski. Kolejne dwa filmy zobaczymy 16 i 23 sierpnia (planowo o 20:30), będą to: „Nic do oclenia” – przewrotna francusko-belgijska komedia oraz „Free Solo” – tegoroczny zdobywca Oscara, opowieść o samotnej wspinaczce Alexa Honnolda na ponad 2 km pionową ścianę formacji El Capitan.

W tym roku w ramach projektu zaplanowano również dwa spotkania warsztatowe, które odbędą się we wrześniu, po zakończeniu projekcji plenerowych. Spotkania prowadzone przez Justynę Szawarę – wykształconego filmoznawcę i pracownika Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dobczycach, będą okazją do rozmów o współczesnej kinematografii i dyskusji nad obejrzanymi tytułami.

Plenerowe pokazy filmowe uzależnione są od warunków atmosferycznych, warto na bieżąco śledzić informacje m.in. dołączając do dedykowanego wydarzenia na Facebooku @Kino w dobrym klimacie – letnie pokazy filmowe w Dobczycach! lub sprawdzając stronę www.dobczyce.pl. Wybierając się na seans należy pamiętać o zabraniu koca lub leżaka, a po obejrzeniu filmu, o pozostawieniu po sobie porządku, tak aby turyści odwiedzający Stare Miasto w weekend, w pełni mogli cieszyć się jego urokiem.

Projekt „Kino w dobrym klimacie” realizuje grupa Cooltura filmowa przy współpracy z Stowarzyszeniem KAT Dobczyce, MGOKiS Dobczyce, Gminą i Miastem Dobczyce oraz Miejską Biblioteką Publiczną w Dobczycach.

Projekt dofinansowano ze środków programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Fundację Sztuki Przygody i Przyjemności ARTS oraz Gminę i Miasto Dobczyce.

informacja UGiM Dobczyce, foto Łukasz Dąbrowski

0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x