Respekt Myślenice Wiadomości Sportowe

Piękna seria trwa – Widok Lublin – Respekt Myślenice 0-3

W sobotę 12 maja drużyna Respektu Myślenice wybrała się w daleką podróż do Lublina, by tam rozegrać swoje kolejne spotkanie ligowe. Tym razem rywalem naszego zespołu był Widok Lublin, zajmujący w tabeli bardzo wysokie – czwarte miejsce. Respekt wygrał na wyjeździe, a zawody zakończyły się triumfem Myśleniczanek 3-0.

Mecz odbył się na sztucznym boisku, a więc warunki były trochę inne od tych, do których przyzwyczaił się nasz zespół w większości spotkań. Widok Lublin do tej pory spisywał się bardzo dobrze (nie przegrał w rundzie wiosennej), dlatego zapowiadało to ciekawe spotkanie. Poczatek spotkania to wzajemne ‘badanie” stron pojedynku. A ułożył się on bardzo szybko po naszej myśli. Już w 22 minucie Respekt wyszedł na prowadzenie, a autorką gola dającego prowadzenie została Natalia Topa. Dziewczęta poszły za ciosem. Składne ataki i dobre rozgrywanie piłki przyniosły efekt już kwadrans później. W 37 minucie autorką bramki została siostra Natalii – Kamila. Pierwsza połowa zdecydowanie należała do Myśleniczanek. Potwierdzeniem tej przewagi była trzecia bramka w tym spotkaniu, a jej zdobyła ją tuż przed przerwą Marysia Dziadkowiec. Pierwsza połowa i wynik 3-0.

Druga połowa przyniosła kolejne ładne akcje Respektu, dosyć groźnie kontratakowały również zawodniczki Widoku. Mimo dosyć klarownych sytuacji wynik w drugiej połowie nie uległ zmianie. Pewne prowadzenie przyniosło delikatne rozluźnienie i czasem wkradło się w poczynania podopiecznych trenera Przemka Senderskiego  trochę chaosu. Nie przeszkodziło to jednak w odniesieniu pewnego zwycięstwa naszych zawodniczek nad zespołem z Lublina.

Cieszy kolejne, siedemnaste z rzędu zwycięstwo Respektu. Dziewczęta tworzą zgrany kolektyw, każda z zawodniczek wnosi wiele dobrego do gry. 17 zwycięstw, bez remisu i porażki budzi wielki szacunek, a po cichutku można zacząć (grając oczywiście na maksa i do końca) myśleć o awansie do I ligi. Cel ten jest na wyciągnięcie ręki, czego serdecznie całemu zespołowi życzymy!

Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie. Tym razem w niedzielę 20 maja o godzinie 16.00 na stadionie Dalinu Respekt zmierzy się z zajmującą piąte miejsce drużyną  LKS Wierzchowiska.

Skład Respektu:

Paulina Kania; Natalia Motyka; Natalia Topa; Karolina Topa; Kamila Topa; Maria Topa; Zuzanna Węglarz; Agnieszka Bobowska; Anna Szlósarczyk; Dominika Wójcik; Natalia Kowalska; Maria Dziadkowiec; Mariola Stojeba; Oliwia Łętocha; Sonia Jurka; Natalia Wróbel.

Strzelcy bramek:

Natalia Topa

Kamila Topa (37′)

Maria Dziadkowiec (44′)

Tabela II ligi kobiet: (źródło 90minut.pl)

Słowo trenera Przemysława Senderskiego:

„Zdobywamy po raz 17 komplet punktów. Widok do meczu z nami jeszcze nie przegrał w tej rundzie. Mecz nie należał do łatwych, ciężka pogoda i sztuczne boisko na pewno dołożyły swoje. Mecz dobrze się dla nas ułożył – szybko strzeliliśmy bramkę i do przerwy dołożyliśmy jeszcze dwa gole, wiec mieliśmy ustawiony mecz i mogliśmy spokojnie grać i kontrolować to, co się działo na boisku . Druga połowa to spokojna gra, nie forsowaliśmy tempa mając pewny wynik. Pod koniec meczu trochę wkradło się rozluźnienie i nie ustrzegliśmy się paru błędów – na szczęście bez konsekwencji straty bramki. Można cieszyć się wynikami, ale my chcemy kontynuować jak najdłużej serię zwycięstw. Widać, że dziewczynom też na tym zależy i tego będziemy się trzymać.”

Polub tą informację i podziel się ze znajomymi.