Planowany pociąg będzie się zatrzymywał w Gruszowie

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Gmina Raciechowice na swoim profilu w mediach społecznościowych poinformowała, że Zarząd PKP PLK S.A. zarekomendował pozytywnie wniosek w sprawie zaprojektowania na nowej linii kolejowej przystanku osobowego Gruszów, w związku z czym niniejszy przystanek został włączony do dalszych prac projektowych.

W liście jaki został zacytowany Łukasz Bochniarz Dyrektor Projektu potwierdza informację, że wniosek jaki został przedstawiony przez wójta gminy Wacława Żarskiego uzyskał akceptację.

Ponadto informuję, że prawdopodobnie do końca miesiąca października 2019 roku zostanie do Państwa przesłane do zaopiniowania rozwiązanie infrastruktury drogowej projektowanej na terenie Państwa gminy w związku z budową nowej linii kolejowej nr 622. Zgodnie z porozumieniami z zeszłego roku zaprojektowanie dodatkowej infrastruktury drogowej na terenie gminy będzie wymagało zawarcia kolejnych porozumień wstępnych, analogicznych do podpisanych w zeszłym roku. Dodatkowo, zgodnie z obowiązującymi w PKP PLK S.A. instrukcjami, prawdopodobnie do końca roku zostanie do Państwa wysłany wniosek o formalne potwierdzenie nazwy projektowanego przystanku osobowego (będzie to wymagało zgodnie z instrukcją stosownej Uchwały Rady Gminy). Z naszego punktu widzenia (Zespołu Projektu) i zgodnie z proponowaną lokalizacją przystanku najbardziej właściwą wydaje się nazwa Gruszów.informuje Łukasz Bochniarz Dyrektor Projektu.

Tym samym gmina Raciechowice ma szansę stać się pierwszą gminą w powiecie myślenickim z linią kolejową. Kolejną gminą która swoją przyszłość komunikacyjną wiąże z koleją są Myślenice, gdzie do fazy studium wykonalności w lutym br. został skierowany projekt linii kolejowej Kraków – Myślenice, którego pomysłodawcą był poseł a obecnie burmistrz Myślenic Jarosław Szlachetka.

0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x