Plaża Open już w sobotę startuje na myślenickim Zarabiu

Wielkimi krokami zbliża się drugi tegoroczny turniej z cyklu Plaża Open. Po fantastycznych zmaganiach i wielkim sukcesie turnieju cieszyńskiego, projekt przenosi się do Myślenic, gdzie zagości po raz drugi. Na Zarabiu powstanie pięć boisk, na których toczyć się będzie rywalizacja Grand Prix Polski w siatkówce plażowej. Do Myślenic przyjedzie blisko 70 duetów, a sukces ubiegłorocznego turnieju sprawia, że wydarzenie nie może zejść poniżej pewnego poziomu. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik.

W ubiegłym roku malownicze myślenickie Zarabie było świadkiem jednego z najlepszych w historii turniejów cyklu Plaża Open. Niecodziennie, w jednym miejscu można zobaczyć uczestników igrzysk olimpijskich, medalistki i medalistów mistrzostw Europy, turniejów cyklu World Tour czy młodzieżowych mistrzów i mistrzynie świata oraz Europy. Mowa chociażby o takich osobach jak: Piotr Kantor, Bartosz Łosiak, Monika Brzostek, Mariusz Prudel i Jakub Szałankiewicz. Nie zabrakło wtedy również czołówki krajowego podwórka: Piotra Janiaka i Jędrzeja Brożyniaka, Jarosława Lecha i Michała Koryckiego oraz Michała Kądzioły, który stworzył jeden z najlepszych duetów cyklu z Wiktorem Mielczarkiem.

Udany turniej sprawił, że miasto znalazło się także na tegorocznej mapie cyklu Plaża Open. W Myślenicach siatkarze i siatkarki również zagrają o pulę 30 000 zł (15 000 na płeć). Warto dodać, ze przez 10 lat finansowa projektu pula nagród Plaży Open osiągnęła pułap prawie miliona złotych. Dodając do ogólnego rachunku tegoroczną pulę w wysokości 120 000 zł we wszystkich turniejach, suma nagród w całej Plaży Open to 951 000 zł. Trzeba zaznaczyć również, że organizatorzy jeszcze nie złożyli broni i nie zamierzają na tym poprzestać.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tegorocznego turnieju w Cieszynie, co jeszcze bardziej motywuje nas do pracy. W Myślenicach również chcemy stworzyć coś fantastycznego z niezapomnianą atmosferą.przyznał dyrektor projektu Plaża Open, Marcin Strządała.

ieszę się, że po ubiegłorocznym turnieju wracamy do Myślenic. To super miejsce z ogromnym potencjałem na rewelacyjny turniej. Chcemy to wykorzystać . Bardzo dobrze pracuje nam się w Myślenicach. Podana nam tu w trudnym ubiegłym roku ręka dodała nam wiele energii. Ze swojej strony teraz chcemy zrobić jeszcze więcej, by ten turniej zapadł w pamięci na długo.dodał Marcin Strządała.

Turniej w Myślenicach w pierwotnej wersji miał odbywać się w terminie 8-10 sierpnia. Tymczasem zostanie wydłużony o jeden dzień. Panie wybiegną na boiska już w sobotę 7 sierpnia. Wtedy rozegrane zostaną eliminacje. Dzień później eliminacje rozpoczną siatkarze, a 16 najlepszych par kobiet zagra turniej główny. Zwyciężczynie poznamy już w poniedziałek. Najlepsze duety w turnieju mężczyzn wyłonione zostaną we wtorek. Wszystkie spotkania finałowe będą transmitowane w TVP Sport. Plaża Open będzie więc gościć na antenie telewizji przez trzy dni, ponieważ na środowy poranek zaplanowano również retransmisję finałów.

Największą atrakcją będzie z pewnością występ argentyńskiego duetu – Gabriel Ojeda Dapiaggi/Santiago Etchegaray. Otrzymał on od organizatorów dziką kartę, więc jego występy będzie można śledzić od poniedziałku. Argentyńczycy mieli już w planach występ w ubiegłorocznej Plaży Open, jednak uda im się to dopiero w tym roku. Dla polskich par, nawet tych najlepszych, gra z charyzmatyczną argentyńską dwójką będzie świetnym sprawdzianem. Sami zainteresowani zapowiadają, że na polskich boiskach plażowych chcą zaprezentować się z jak najlepszej strony i skraść serca polskich kibiców.
Wcześniej, bo w eliminacjach do turnieju głównego na boiska wybiegną trzy czeskie pary: Martin Pihera/Ondrej Sotola, Jan Stefko/Jakub Gala i Frantisek Pihera/Jan Mrkous. Jeśli chodzi o doświadczenie zdobywane na światowych plażach spośród nich bryluje ta pierwsza dwójka, natomiast Pihera/Mrkous mieli już okazję w tym roku zagrać w Polsce, a dokładniej w Poznaniu. Czesi wskoczyli tam na podium, zajmując trzecie miejsce.

Eliminacje w turnieju siatkarek rozegrane zostaną w sobotę, a pierwsze spotkania rozpoczną się o godzinie 9:00.

informacja: Danuta Rękawica – Dyrektor ds. mediów, Plaża Open 2021

Dyskusja Facebook

Powiązane wiadomości

Skip to content