Podczas dwudniowej akcji zarejestrowało się 70 potencjalnych dawców komórek macierzystych

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Komenda Powiatowa Policji była miejscem gdzie w dniach 6-7 sierpnia odbywała się rejestracja chętnych osób, które postanowiły dołączyć do banku danych o dawcach komórek macierzystych.

Podczas przeprowadzonej akcji zarejestrowało się 70 osób. Jak informuje DKMS w powiecie myślenickim zarejestrowanych jest ponad 3500 dawców. Co pewnie czas przeprowadzane są kolejne akcje mające na celu zachęcić potencjalnych dawców do oddania swojego materiału genetycznego i wpisania na listę i do bazy danych.

Jeśli ktoś nie wiedział o akcji lub zdecydował się dopiero teraz aby przystąpić do grupy potencjalnych dawców może również samodzielnie poprosić o pakiet ze strony DKMS.

W pakiecie rejestracyjnym znajduje się formularz oraz pałeczki do pobrania wymazu. Wystarczy wypełnić formularz, pobierać samodzielnie wymaz i odesłać pakiet na adres Fundacji DKMS.

Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego Dawcy dla Pacjenta jest bardzo niskie. Dlatego zasada jest prosta, im więcej potencjalnych dawców, tym więcej szans na życie dla chorych na nowotwory krwi.

informacja KPP Myślenice

Powiązane wiadomości

Dodaj komentarz

Proszę się zalogować aby komentować.
  Subskrybuj  
Powiadom o