Podczas weekendu 7 akcji strażackich. Kolizje, pożary ale również kot na słupie, to tam interweniowali druhowie

W okresie minionego weekendu (w dniach od 8 do 10 stycznia 2021 r.) strażacy brali udział w likwidacji 7 zdarzeń. Dyżurny operacyjny SKKP PSP po otrzymaniu zgłoszeń z prośbą o pomoc dysponował zastępy strażaków do zdarzeń jakie wydarzyły się na terenie powiatu myślenickiego.

Pierwszą z tych interwencji była kolizja trzech pojazdów na drodze powiatowej w miejscowości Lipnik. Z kolei w Poznachowicach Górnych strażacy interweniowali podczas pożaru sadzy w przewodzie kominowym. W Sieprawiu druhowie gasili pożar samochodu osobowego. Kolejną interwencją jaka dotyczyła zdarzenia drogowego był udział w pomocy przy kolizji samochodu osobowego, który zderzył się z sarną na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Krzeczów.

Pomoc strażaków była również potrzebna przy otwarciu mieszkania w celu udzielenia osobie pomocy przez ZRM w Głogoczowie oraz strażacy interweniowali po otrzymaniu fałszywego alarmu z systemu monitoringu w Pcimiu, który wskazywał na pożar w zakładzie produkcyjnym.

Pomocy druhów wymagał również kot, którego ściągano ze słupa telefonicznego. Zwierzę przebywał tam już kilka dni.

W żadnym z tych zdarzeń nie potwierdzono obrażeń u osób biorących w nich udział, ucierpiały pojazdy. Akcje prowadziły zastępy JRG Myślenice oraz miejscowe jednostki OSP.

informacja PSP Myślenice – bryg. Roman Ajchler

Related posts

0 0 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x