Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

Podsumowanie akcji ,,Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” w powiecie myślenickim

Wczoraj (9 kwietnia br.) na terenie powiatu myślenickiego realizowana była ogólnopolska akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa w szczególności pieszych i rowerzystów.

Najwięcej wypadków z udziałem pieszych powodują kierujący pojazdami, jednakże najwięcej ofiar śmiertelnych wśród pieszych odnotowuje się w wypadkach, w których byli oni sprawcami. Stąd też Policja często apeluje do pieszych uczestników ruchu, aby uważali na drodze, bowiem w przypadku sytuacji kolizyjnej z pojazdem ich życie i zdrowie jest niewspółmiernie bardziej zagrożone niż kierującego pojazdem.

W działaniach uczestniczyło 13 policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Myślenicach, którzy szczególną uwagę zwracali na wykroczenia popełniane przez pieszych oraz reagowali na wykroczenia popełniane przez kierujących, którzy dopuszczali się łamania przepisów ruchu drogowego chroniących bezpieczeństwo pieszych.

Podczas akcji nadzorem objęte były miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych np. przejścia przez ruchliwe jezdnie lub przejścia, na których doszło do potrąceń. Policjanci zwracają uwagę czy kierujący nie usiłują w stosunku do pieszych stosować „prawa silniejszego”, np. wymuszać pierwszeństwo na przejściu, zwłaszcza podczas przejeżdżania na tzw. zielonej strzałce.

Myśleniccy funkcjonariusze ujawnili 7 wykroczeń popełnionych przez kierujących, którzy naruszyli przepisy ruchu drogowego wobec pieszych. Ponadto 18 wykroczeń popełnionych było przez pieszych (najczęściej było to przechodzenie w miejscu niedozwolonym) oraz dwa przez rowerzystów.

informacja KPP Myslenice – st. sierż. Dawid Wietrzyk
Polub tą informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Lub

Witaj !

JEŚLI NASZE MEDIA MAJĄ :

SŁYSZEĆ , WIDZIEĆ , MÓWIĆ

MUSIMY MIEĆ NA TO PIENIĄDZE – WIĘC

WESPRZYJ KMY.PL