Podsumowanie długiego weekendu na drogach powiatu myślenickiego

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Przez cały długi weekend bezpieczeństwa podróżnych pilnowała większa niż zwykle liczba policjantów ruchu drogowego. Od czwartku do niedzieli włącznie myśleniccy policjanci odnotowali trzy wypadki i dwie kolizje oraz zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców.

W odnotowanych w czasie długiego weekendu wypadkach 3 osoby zostały ranne. Jedną z osób rannych jest 50-letni rowerzysta z Myślenic, który w sobotę (13 czerwca) na skutek zderzenia z samochodem na ul. Piłsudskiego w Myślenicach doznał poważnych obrażeń ciała. Tego samego dnia w Dobczycach kierujący seatem jadąc ul. Górską w kierunku centrum Dobczyc, na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z kierującym motorowerem. W wyniku zdarzenia kierujący jednośladem trafił do szpitala ze złamaną nogą.

Dla dwóch kierowców długi weekend stał się również okazją do jazdy pod wpływem alkoholu. Jeden z nich 39-letni mieszkaniec Krakowa, w Jaworniku wydmuchał dwa promile! Drugi, 63-latek zatrzymany w Stróży miał prawie 0,7 promila. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grożą wysokie kary pieniężne i kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Jeszcze dzisiaj policjanci, będą kontrolowali nie tylko prędkość, z jaką poruszają się kierujący, ale również ich stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów.informuje sierż. sztab. Dawid Wietrzyk.
informacja KPP Myślenice – sierż. sztab. Dawid Wietrzyk Oficer prasowy
0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x