Podwójne roczniki idą do techników i „branżówek”

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Uczniowie zadeklarowali do 10 czerwca do jakiej szkoły chcieli by pójść. Jak zawsze dużą popularnością cieszą się licea, ale w naszym powiecie mocną ofertę prezentują technika oraz szkoły branżowe.

Podobnie jak licea pozostałe szkoły muszą być gotowe na przyjęcie podwójnego rocznika oraz różnych programów i różnego trwania edukacji w szkole średniej dla kończących gimnazja i podstawówki.

Bogata ofert edukacyjna wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu, a jak widać z ilości złożonych deklaracji z zapełnieniem klas nie powinno być problemu.

Swoją bazę edukacyjną znacznie rozbudował „Średniawski”

W zeszłym roku proponowaliśmy po 1 klasie z każdego rodzaju Technikum. Szkoła otworzyła nowy budynek z 7 pracowniami. Do tej pory działaliśmy w systemie 2 – zmianowym. W miarę możliwości będziemy się starali, aby lekcje kończyły się jak najwcześniej.informuje Wicedyrektor Zespołu Szkół im. A. Średniawskiego Małgorzata Jakuta-Ćwierz

W tej szkole przygotowano pop 96 miejsc dla absolwentów podstawówek i gimnazjów na które złożono odpowiednio: 318 i 313 deklaracji.

Jak zawsze dużym zainteresowaniem cieszy się Technikum Turystyczno-Gastronomiczne w Małopolskiej Szkole Gościnności tutaj szkoła proponuje edukację dla 128 uczniów kończących gimnazjum (4 klasy) oraz 96 dla absolwentów podstawówki. Deklaracje jakie zostały zarejestrowane w systemie odpowiednio wynoszą: 416 i 425. Szkoła ta rok rocznie uzyskuje bardzo dobre wyniki w konkursach i zestawieniach szkół. Szkoła ta została wybrana jako pierwszy wybór przez 1/3 uczniów jacy złożyli deklarację.

Ciekawa propozycja czeka na uczniów w Sułkowicach szkoła ta oferuje jedyną w powiecie klasę Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej (która z powodzeniem funkcjonuje od trzech lat w ramach Klasy Patronackiej. Do tej klasy złożono 38 deklaracji dla ścieżki po gimnazjum (16 miejsc przewidzianych w klasie) oraz 26 deklaracji dla ścieżki po szkole podstawowej przy tej samej ilości miejsc. W sułkowickim technikum jest przygotowanych po 64 miejsc dla każdej ścieżki i złożono podobną liczbę deklaracji (95 po podstawówce i 94 po gimnazjum). W tej szkole zajęcia są również w ramach szkół branżowych (po 32 miejsca) i tutaj ilość deklaracji kształtuje się podobnie dla obu ścieżek (ponad 50 dla każdej).

Myślenicki „Rej” czyli Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych jest miejscem, gdzie uczniowie mogą zdobywać wiedzę zarówno w technikum jak i w Szkole Branżowej. Technikum zaoferowało po 6 klas 32 osobowych dla absolwentów dwóch rodzajów szkół, na które uczniowie zadeklarowali po ponad 400 deklaracji. Do szkoły branżowej jest po pierwszym naborze prawie 3 osoby na miejsce.

Technikum w Dobczycach wybiera też dużo kandydatów. W tej szkole jest po 128 miejsc w każdej ze ścieżek edukacyjnych na które uczniowie zadeklarowali odpowiednio: 314 po gimnazjum i 355 deklaracji po podstawówce, ponad połowa z zadeklarowanych uczniów wybrała to technikum jako swój pierwszy wybór.

Jeśli ktoś preferuje małe klasy to Technikum w Lubniu jest najlepszym wyborem. Tutaj na uczniów, którzy ukończyli gimnazja czekają 32 miejsca przy 61 deklaracjach (tylko 21 uczniów wskazało to technikum jako swój pierwszy wybór). Dla absolwentów podstawówek czekają 64 miejsca a według systemu złożonych zostały 83 deklaracje (21 pierwszy wybór). Szkoła w Lubniu oferuje również kształcenie branżowe tutaj po pierwszym wyborze jest około 2 kandydatów na miejsce, jednak jako pierwszy swój wybór szkoła ta została zadeklarowana przez mniejszą liczbę uczniów niż przewidziano miejsc w klasach pierwszych szkoły branżowej.

Raz jeszcze przypominam, że uczniowie mieli możliwość składania deklaracji do trzech szkół co może wpłynąć na obraz, iż jest bardzo duża liczba chętnych na małą liczbę miejsc przygotowanych przez poszczególne szkoły.

DANE POCHODZĄ Z ELEKTRONICZNEGO NABORU DO SZKÓŁ: HTTPS://MALOPOLSKA-POSP.EDU.COM.PL/KANDYDAT/APP/
0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x