Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Policjant z myślenickiej komendy jadąc do pracy, zatrzymał mężczyznę, który w stanie nietrzeźwości spowodował kolizję i samochodem uciekał z miejsca zdarzenia. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 3 promile. Teraz grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Dzięki reakcji policjanta prawdopodobnie nie doszło do tragedii na drodze.

Do zatrzymania doszło 19 lutego br. tuż po godzinie 18:00 kiedy posterunkowy Damian Smoroński był w drodze do pracy. W Tarnawie (powiat bocheński) policjant zauważył, że na drodze stoją dwa samochody tamujące ruch. Jak się okazało, kilka minut wcześniej doszło do kolizji. Po ustaleniu, że nikt nie jest poszkodowany, poprosił kierowców, aby zjechali na pobocze, aby udrożnić ruch. Wtedy sprawca kolizji, który wcześniej nie wychodził z samochodu, odjechał z miejsca zdarzenia. Policjant wsiadł do swojego samochodu i ruszył za nim, podejrzewając, że może być po wpływem alkoholu. Po przejechaniu kilkuset metrów nie miał już wątpliwości. Mężczyzna jechał całą szerokością drogi, stanowiąc zagrożenie dla jadących pojazdów i pieszych. Mundurowy zareagował błyskawicznie. Wyprzedził kierującego peugeotem i zajechał mu drogę. Następnie podbiegł do niego, raz jeszcze przedstawił się jako funkcjonariusz i zakazał dalszej jazdy. 35-letni kierowca był nerwowy, nie wykonywał poleceń, zachowywał się agresywnie. Policjant zabrał mu kluczyki i pilnował, aby nie uciekł, powiadamiając jednocześnie dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

Kiedy na miejsce przybyli mundurowi z bocheńskiej komendy potwierdzili podejrzenia kolegi z Myślenic. Badanie alkomatem wykazało u kierującego 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz 35 latkowi z Gminy Łapanów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Posterunkowy Damian Smoroński służy w policji od 2018 roku. Na co dzień jest funkcjonariuszem Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach.

Apelujemy do kierowców, aby nie prowadzili swoich aut po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Apelujemy również do osób towarzyszących, pasażerów, świadków o zdecydowaną reakcję w sytuacji gdy widzimy osobę nietrzeźwą usiłującą prowadzić samochód.informuje sierż. sztab. Dawid Wietrzyk Oficer prasowy KPP w Myślenicach.
informacja KPP Myślenice – sierż. sztab. Dawid Wietrzyk

Powiązane wiadomości

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content