Polscy Policjanci uratowali zaginionego motocyklistę w Kosowie. W akcji uczestniczył dzielnicowy Posterunku Policji w Sułkowicach

Do wypadku w Kosowie doszło 25 maja. 32-letni Lars Ivan Milosevic, Serb z Belgradu wracał z Serbii do swojego miejsca zamieszkania na południu Kosowa. Na jednym z zakrętów, stracił panowanie nad motocyklem, uderzył w bariery drogowe i przeleciał razem z maszyną kilkanaście metrów do pobliskiego, dość głębokiego wąwozu. Na skutek odniesionych obrażeń 32-latek nie był w stanie poruszać się ani wezwać pomocy.

Po pięciu dniach w minioną niedzielę (30 maja) patrolujący drogę Mitrovica-Zvecan polscy policjanci z XXXII. rotacji Jednostki Specjalnej odnaleźli zaginionego motocyklistę w wąwozie na głębokości 15 metrów poniżej poziomu jezdni.

Polacy, jako pierwsi dotarli do rannego mężczyzny i udzielili mu pierwszej pomocy, a także zaopatrzyli rany i złamania. Akcja ratunkowa była wyjątkowo trudna z uwagi na obrażenia motocyklisty oraz to, że 32-letni Serb leżał w gęstych zaroślach, w niesprzyjających warunkach pogodowych. W tej chwili Lars Ivan Milosevic przebywa w szpitalu na oddziale intensywnej terapii.

Członkowie rodziny już podziękowali polskim policjantom za ogromną pomoc w uratowaniu Larsa Ivana Milosevica. Chcą także – co jest lokalną tradycją – by funkcjonariusze spotkali się z uratowanym, który będzie chciał im podziękować osobiście.

W akcji uczestniczył aspirant Jacek Sieńko, który na co dzień jest dzielnicowym w Posterunku Policji w Sułkowicach.

informacja: KPP Myślenice (FB)
Dyskusja Facebook

Powiązane wiadomości

Skip to content