#poMOCnaMaseczka – kupmy wspólnie przenośne respiratory dla szpitali w Myślenicach i Krakowie!

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Zapraszamy do udziału w akcji #poMOCnaMaseczka, dzięki której zostaną zakupione przenośne respiratory dla Powiatowego Szpitala w Myślenicach oraz Dziecięcego Oddziału Chorób Infekcyjnych i Pediatrii Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.
Zasada jest prosta: kupujesz maseczkę-cegiełkę i równocześnie wspierasz zakup sprzętu ratującego życie.
Koszt jednego urządzenia to 45 tysięcy złotych.

Bohaterowie naszych szpitali!

Każdego dnia do szpitala w Myślenicach przywożeni są pacjenci z całego województwa (m.in. z powiatów: tatrzańskiego, tarnowskiego, nowotarskiego, limanowskiego, wadowickieg), u których objawy oraz wywiad epidemiologiczny wskazują na podejrzenie zarażenia koronawirusem.
Oddział Dziecięcy Chorób Zakaźnych Szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie jest głównym oddziałem dziecięcym w Małopolsce gdzie hospitalizowane będą dzieci z podejrzeniem i zarażeniem koronawirusem.
Pracownicy tych szpitali stawiają czoła temu niełatwemu wyzwaniu i robią co w ich mocy, by w jak najlepszy sposób zapewnić prawidłową opiekę i hospitalizację osób chorych, w tym dzieci.

Pomocna Maseczka – cegiełka na zakup respiratora.

Aby ratować życie pacjentów w tej trudnej sytuacji, Fundacja Akuratna we współpracy z firmą krawiecką As-Garnitex i Stowarzyszeniem Sportownia zapraszają wszystkich do wspólnej pomocy. Firma As-Garnitex przekazała 10 tysięcy wykrojów maseczek wykonanych w 100% z bawełny. Materiały trafią do wolontariuszek (szwaczek), dzięki którym powstaną nasze akcyjne cegiełki.
Każdy może zakupić maseczkę w formie cegiełki. Można także podwoić dobro i zakupioną maseczkę „zawiesić”, czyli przekazać ją dla potrzebujących szpitali lub innych służb publicznych.
Dzięki wsparciu firmy InPost mamy możliwość bezpłatnej wysyłki paczek, dlatego w przypadku zakupu dla siebie dostawa maseczki będzie darmowa i bezpieczna (do wskazanego Paczkomatu)!
Koszt maseczki to kwota od 10 złotych.

Niezależny Respirator – działa wszędzie!

Celem akcji #poMOCnaMaseczka jest zebranie środków, które zostaną w 100% przekazane na zakup przenośnych respiratorów Philips TrilogyT202. Jedno urządzenie kosztuje 45 tysięcy złotych i jest to sprzęt przenośny, więc może być używany na każdym szpitalnym oddziale!

Koronawirus atakuje płuca i odbiera oddech. Wówczas tylko respirator może uratować ludzkie życie. Sytuacja w szpitalach staje się coraz bardziej dramatyczna, brakuje potrzebnego sprzętu, niezbędnego do walki ze skutkami śmiercionośnego wirusa.
Jeżeli wynik zbiórki będzie większy, wówczas zostaną zakupione kolejne respiratory.

SZCZEGÓŁY W WYDARZENIA NA FACEBOOKU: https://www.facebook.com/events/555116095112415/

Zaangażuj się już teraz wspierając akcję #poMOCnaMaseczka
Jak pomóc:
1. Wejdź na stronę: https://zrzutka.pl/z/pomocnamaseczka
2. Wybierz odpowiednią opcję wsparcia:
a) zakup maseczki-cegiełki dla siebie,
b) zakup maseczki-cegiełki zawieszonej – dla służb, które ich potrzebują
c) przekaż dobrowolny datek wspierający akcję
3. Poczuj moc bohatera – dobrze jest pomagać, a Twoje dobre serce będzie nieść pomoc nie tylko w czasie epidemii!

Inicjatorzy akcji to organizacje społeczne angażujące się co roku m.in. w organizację charytatywnego festiwalu SMYK FEST im. Kacperka Chodurka w Małopolsce. Dotychczas podczas dwóch edycji wydarzenia zabrane zostało blisko 90 tysięcy złotych na pomoc najbardziej potrzebującym osobom z terenu Małopolski.

Powiązane wiadomości

0 0 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x