Pomysły na zastosowania pawilonów handlowych

Artykuł Sponsorowany

Czym są pawilony handlowe?

Pawilony handlowe w dużym skrócie to obiekty modułowe, które cechuje mobilność oraz możliwość szybkiego montażu i demontażu. Mogą być przeznaczone do celów usługowych, handlowych, gastronomicznych oraz wielu innych. Możemy je kojarzyć z różnych punktów bistro, placówek bankowych czy oddziałów telefonii komórkowych.

Zalety pawilonów handlowych

O plusach pawilonów handlowych można napisać dziesiątki stron. Jednakże wśród najważniejszych zalet tychże przenośnych obiektów wymienia się:

  • – mobilność (można je przenieść z punktu A do punktu B w bardzo krótkim czasie)
  • – stosunkowo niską cenę (w porównaniu np. do budynków stacjonarnych),
  • – możliwość personalizacji pod wymagania klienta (ustalenie wielkości i szerokości modułu, a także miejsca ustawienia np. okien czy dachu),
  • – możliwość szybkiego zaadaptowania miejsca do nowego biznesu,
  • – szereg różnych instalacji oraz wyposażenia, które można zamieścić w pawilonie,
  • – uniwersalność zastosowań (o czym będzie w następnym rozdziale),

Oczywiście zalet istnieje o wiele więcej (jak chociażby duża wytrzymałość obiektu czy perspektywa jego dowolnej przebudowy w wybranym przez nas czasie). Jednakże są to najistotniejsze walory pawilonów handlowych. Wszystkie powyższe możliwości oferuje chociażby firma Mastertec, która od lat specjalizuje się w produkcji oraz przebudowie pawilonów handlowych. Natomiast my przejdziemy do ciekawych rozwiązań, które można zastosować przy wykorzystaniu pawilonów handlowych.

Źródło: Mastertec

Ciekawe zastosowania pawilonów handlowych

Salonik prasowy lub rozbudowany Kiosk

Z pewnością interesującym pomysłem jest założenie saloniku prasowego lub kiosku w pawilonie handlowym. Jest to miejsce wręcz idealne dla inicjatyw tego typu. Dlaczego? Ze względu na możliwość umiejscowienia obiektu w miejscu ruchliwym lub przechodnym, jak np. w pobliżu dworca, przystanku przesiadkowego czy zbiorowisku miejsc pracy. Szybka przekąska, napój, gazeta, dezodorant czy książka w formie prezentu to w takim miejscu często zbawienie dla klientów.

Serwis GSM

Ludzie mają to do siebie, że psują rzeczy. A jeśli coś jest zepsute i potrzebne, to nie chcemy czekać dwa tygodnie na naprawę lub biegać po całym mieście w poszukiwaniu optymalnego miejsca. Dlatego punkt GSM w niedużym, ale dobrze położonym pawilonie handlowym może być prawdziwą żyłą złota. Po drodze dużo łatwiej jest zajść do serwisu i oddać do naprawy własny telefon czy tablet. A poza tym zakupienie szkła hartowanego, obudowy, etui czy baterii to zakup, po który nikt z nas nie będzie jeździł na drugą stronę miasta.

Sklep sezonowy

Dobrym pomysłem jest również sklep sezonowy. Czyli wszelkiego rodzaju pamiątki, stoisko ze świątecznymi akcesoriami etc. Pawilon handlowy jest perfekcyjnym miejscem do takiego rodzaju biznesu, gdyż zwyczajnie możemy “zwinąć interes” po zakończeniu sezonu (np. po wakacjach, po Świętach Bożego Narodzenia itd.). Tutaj bardzo pomaga mobilność i szybkość montażu oraz demontażu obiektu.

Salon urody

Kolejną ciekawą sprawą są różnorodne salony urody. Z jednej strony możemy założyć punkt fryzjerski, z drugiej strony gabinet masażu. Dlaczego pawilon handlowy to świetne rozwiązanie? Argumentują to dwie kwestie: mobilność lokalizacyjna oraz wygoda dla klienta. Gdy idziemy do fryzjera, chcielibyśmy załatwić resztę spraw takich jak zakupy spożywcze czy wizytę w aptece. Niewątpliwie odpowiednie dostosowanie miejsca naszego salonu piękności do ruchu klientów oraz ich komfortu może nam “ustawić” biznes.

Artykuł Sponsorowany

Powiązane wiadomości

Skip to content