Ponad 14 tysięcy maseczek ochronnych typu FFP2 trafiło do małopolskich szpitali dzięki sprzedaży charytatywnego kalendarza “Lekarze jak z bajki”

Lekarze walczący z pandemią SARS CoV-2 wystąpili w kalendarzu przebrani za postacie z bajek.

W niezwykłym kalendarzu w role m.in. Calineczki, Herkulesa, Aladyna, księżniczek i zwierzaków z bajek wcieliło się 17 lekarzy z małopolskich szpitali. Dzięki sprzedaży kalendarza, specjalistyczne maseczki ochronne trafiły do lekarzy ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, Szpitala Specjalistycznego im.J.Dietla w Krakowie, Szpitala Powiatowego w Bochni, Szpitala im. S. Żeromskiego w Krakowie, Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie – Prokocimiu, 5.Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie oraz Małopolskiego Szpitala Ortopedyczno – Rehabilitacyjnego im. prof. B. Frańczuka w Krakowie.
Zakup kalendarza spotkał się z dużym zainteresowaniem ludzi praktycznie z całej Polski – w większości osób prywatnych oraz kilkudziesięciu firm, które zakupiły kalendarz dla swoich pracowników. Akcję wsparła też Fundacja ORLEN.

Łącznie dochód z akcji “Lekarze jak z bajki” pozwolił na zakup ponad 14 tysięcy specjalistycznych maseczek ochronnych typu FFP2.

Ogromnie się cieszymy z powodzenia tej akcji zarówno w aspekcie edukacyjnym, bo pokazaliśmy jak ważne jest noszenie maseczek , jak i z realnej pomocy dla medyków w zapewnieniu im większego bezpieczeństwa pracy. Wiele osób podkreśla, że w szarym czasie pandemii kalendarz dał im dużo uśmiechu kolorowymi, bajkowymi obrazkami – i to jest bezcenny wymiar tej akcji.mówi jednej z jej organizatorów Marcin Mikos.

Wydawcą kalendarza była Fundacja Zdrowia Publicznego we współpracy z Teatrem Groteska oraz Szpitalem Specjalistycznym im. J. Dietla w Krakowie i Szpitalem im. S. Żeromskiego w Krakowie oraz Stowarzyszeniem Wolontariatu św. Eliasza.

Zdjęcia w kalendarzu wykonał krakowski fotograf Bartosz Siedlik we współpracy z grafikiem Maciejem Schumacherem.

Opiekę artystyczną nad scenami z bajek, które znalazły się w kalendarzu z medykami sprawowali Małgorzata Zwolińska i Adolf Weltschek z Teatru Groteska.

Jak zgodnie zapewniają organizatorzy, kalendarz “Lekarze jak z bajki” będzie miał kolejne edycje w następnych latach.

informacja Szpital im.S.Żeromskiego w Krakowie

Dyskusja Facebook

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Skip to content