Ponad 2 tysiące kamizelek odblaskowych trafi do dzieci szkół i przedszkoli z gminy Dobczyce

Dzieci i młodzież klas I-V szkół podstawowych wzięły udział w profilaktycznych prelekcjach prowadzonych od 26 września do 5 października 2018 r. przez dzielnicowych z Komisariatu Policji w Dobczycach. Policjanci objaśniali jak zachowywać się w sytuacjach niebezpiecznych, w kontakcie z osobami nieznanymi. Istotną kwestią, którą poruszali podczas spotkań było bezpieczeństwo na drogach publicznych i dobry nawyk dbania o swoją widoczność. Jak mówili noszenie kamizelki odblaskowej, czy przyczepienie do plecaka elementu odblaskowego może ustrzec przed poważnymi konsekwencjami wypadków drogowych.

W ślad za tą akcją, już wkrótce do dzieci z gminy Dobczyce trafi ponad 2 tysiące kamizelek odblaskowych, zakupionych przez Urząd Gminy i Miasta Dobczyce. Otrzymają je zarówno przedszkolaki, jak i dzieci szkół podstawowych z Gminy Dobczyce.

Prelekcje w szkołach dla dzieci kl. I-IV to pierwszy etap tegorocznej akcji prowadzonej przez dobczycką Policję na prośbę Burmistrza Gminy i Miasta Dobczyce. Jeśli Gmina Dobczyce otrzyma pozytywną odpowiedź od Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach to kolejne prelekcje o tematyce cyberprzemocy, przemocy fizycznej, psychicznej, emocjonalnej, używek oraz bezpieczeństwa zostaną przeprowadzone w klasach VI, VII, VIII oraz III gimnazjalnych.

informacja GiM Dobczyce
Polub tę informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Lub

Witaj !

JEŚLI NASZE MEDIA MAJĄ :

SŁYSZEĆ , WIDZIEĆ , MÓWIĆ

MUSIMY MIEĆ NA TO PIENIĄDZE – WIĘC

WESPRZYJ KMY.PL