Poranne zdarzenia drogowe na Zakopiance. Kolizje w Stróży i Pcimiu

W poniedziałkowy poranek 7 września podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych – opady deszczu doszło w godzinach 6.55 – 8.00 do trzech zderzeń pojazdów na drodze ekspresowej S7 (jezdnia w kierunku Krakowa) w miejscowościach Stróża i Pcim.

Wpływające do SKKP PSP zgłoszenia powodowały dysponowanie do działań zastępów strażackich w celu zlikwidowania zagrożenia. Pierwsze zderzenie samochodu ciężarowego z osobowym okazało się kolizją bez osób poszkodowanych, jednakże ze znacznymi uszkodzeniami pojazdów.

W drugim przypadku stwierdzono uderzenie pojazdu w betonowe bariery drogowe i częściową blokadę przejazdu na drodze S7. Wezwany na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego zaopatrzył poszkodowanych i podjął decyzję o zabraniu z miejsca zdarzenia trzech osób w celu dalszych badań w szpitalu. Kolejne zdarzenie, do którego doszło ok. 800 m przed zjazdem w kierunku Centrum Pcimia to zderzenie czterech samochodów osobowych. Jedna osoba została ranna i przewieziona do myślenickiego szpitala przez ZRM.

Zadania jakie wykonywali strażacy to udzielanie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osobom poszkodowanym do czasu przekazania ratownikom ZRM, zabezpieczenie miejsc zdarzeń, sorpcja płynów eksploatacyjnych, usuwanie pojazdów na pasy awaryjne w celu udrożnienia przejazdu. W działaniach udział brały jednostki JRG Myślenice, OSP Pcim.

informacja PSP Myślenice – bryg. Roman Ajchler

[post_gallery]

Dyskusja Facebook

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Skip to content