Poranne zdarzenia drogowe w Krzyszkowicach i Pcimiu

W dniu 24 sierpnia o godzinie 8.30 dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Myślenicach otrzymał zgłoszenie o zderzeniu pojazdów w miejscowości Krzyszkowice na drodze krajowej nr 7. Zadysponowane do działań zastępy JRG Myślenice, jednostki OSP Krzyszkowice i OSP Głogoczów po przybyciu na miejsce potwierdziły zdarzenie na drodze i przystąpiły do działań ratowniczych i zabezpieczających. W wyniku zderzenia jedna osoba została poszkodowana.

Pomocy medycznej udzielili jej ratownicy medyczni z Zespołu Ratownictwa Medycznego jednak nie wymagała ona hospitalizacji w szpitalu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia umożliwiając częściowy przejazd jednym pasem na drodze krajowej, poddali sorpcji płyny eksploatacyjne oraz usunęli rozbite elementy pojazdów z jezdni. Czynności wyjaśniające jak doszło do zderzenia prowadzili funkcjonariusze policji.

Kolejne zgłoszenie o wypadku drogowym wpłynęło do SKKP PSP o godzinie 9.10. Doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu drogi lokalnej i powiatowej w Centrum Pcimia. Już w kilka minut na miejscu pojawiły się zastępy OSP Pcim oraz dojechały zastępy z JRG Myślenice. Jedna z osób wymagała kontroli stanu zdrowia, którą przeprowadzili ratownicy medyczni ZRM. Działania strażaków również w tym miejscu umożliwiły naprzemienny ruch pojazdów po zabezpieczeniu terenu działań, przeprowadzono sorbcję płynów eksploatacyjnych oraz usunięto rozbite części pojazdów z drogi.

informacja PSP Myślenice – bryg. Roman Ajchler

[post_gallery]

Dyskusja Facebook

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Skip to content