Poręba: Uczeń pobił rówieśnice w szatni, ten atak mógł mieć tragiczny skutek

W ubiegłym tygodniu doszło do bardzo niebezpiecznego ataku jednego z uczniów Szkoły Podstawowej w Porębie na rówieśniczkę, agresywny uczeń bił koleżankę, a później dusił ją do chwili gdy dziewczyna straciła niemal przytomność. Co przeraża wszystkich żaden z obecnych uczniów nie zareagował, a zgromadzeni przyglądali się atakowi. Jeden z uczniów udokumentował to zdarzenie, a film z nagraniem trafił do internetu.

Pragnę wyrazić ubolewanie z powodu sytuacji, jaka wydarzyła się w ubiegłym tygodniu w naszej szkole. Bójka miała miejsce na przerwie międzylekcyjnej, podczas gdy uczniowie zamknęli się w szatni wychowania fizycznego. Nauczyciel w takim miejscu nie dyżuruje, bo jest to miejsce, gdzie uczniowie powinni mieć zapewnioną intymność i prywatność (przebieranie się na lekcję wf). Jestem oburzony zachowaniem sprawcy pobicia, jak również zachowaniem wszystkich zebranych w tym miejscu osób. Taka sytuacja nigdy nie powinna mieć miejsca.wyjaśnia naszej redakcji dyrektor szkoły Andrzej Jaśkowiec.

O zaistniałej sytuacji została poinformowana Policja, Sąd Rodzinny, Wydział EKS UMiG w Myślenicach oraz Małopolskie Kuratorium Oświaty.
Dyrektor szkoły spotkał się już w tej sprawie z Rodzicami obojga uczniów szkoły.

Jesteśmy w trakcie załatwiania tej sprawy. Wspólnie z Radą Pedagogiczną podejmujemy decyzje, co do ukarania sprawcy pobicia informuje dyrektor Jaśkowiec.

Dyrektor i nauczyciele zapewniają, że uczniowie są w szkole bezpieczni, mają zapewnioną fachową i właściwą opiekę i jednorazowy incydent nie może rzutować negatywnie na podejmowane przez grono pedagogiczne i dyrekcję działania wychowawcze, edukacyjne i opiekuńcze.

Powiązane wiadomości

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content