Porozumienie na rzecz rozwoju zawodowego mieszkańców powiatu myślenickiego

6 września w Starostwie Powiatowym w Myślenicach odbyło się spotkanie poświęcone wzmocnieniu współpracy na rzecz nowych możliwości rozwoju zawodowego Małopolan. Działania mające na celu przeciwdziałanie wykluczeniu zawodowemu mieszkańców województwa zostały zainicjowane przez Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego oraz Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie Jana Gąsienicę – Walczaka. Do porozumienia przystąpił również Powiat Myślenicki.

Swoje podpisy pod deklaracją współpracy złożyli Wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie Michał Kądziołka – reprezentujący instytucję województwa małopolskiego oraz Starosta Myślenicki Józef Tomal i Wicestarosta Myślenicki Rafał Kudas.

Uroczyste nawiązanie współpracy odbyło się podczas trwającego Konwentu Wójtów i Burmistrzów Powiatu Myślenickiego.

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego reprezentował Łukasz Kmita Dyrektor Departamentu Generalnego oraz Marta Zając Zastępca Dyrektora Departamentu Generalnego ds. Organizacyjnych i Zarządzania Procesami. W spotkaniu uczestniczyli: Mieczysław Kęsek Sekretarz Powiatu Myślenickiego, Izabela Młynarczyk Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Myślenicach oraz Marian Cieślik Sekretarz Gminy Tokarnia.

Podczas spotkania zostały podpisane również porozumienia pomiędzy Michałem Kądziołką Wicedyrektorem WUP w Krakowie, a burmistrzami i wójtami oraz przedstawicielami 8. urzędów gmin z terenu powiatu myślenickiego. Porozumienia o nawiązania współpracy podpisali:
– Małgorzata Góralik-Piętka Sekretarz Gminy i Miasta Dobczyce, Artur Grabczyk Burmistrz Gminy Sułkowice, Kazimierz Szczepaniec Wójt Gminy Lubień, Władysław Kurowski Sekretarz Gminy Pcim, Wacław Żarski Wójt Gminy Raciechowice, Tadeusz Pitala Wójt Gminy Siepraw, Marek Kluska Wójt Gminy Tokarnia, Bogumił Pawlak Wójt Gminy Wiśniowa.

Podpisane w Starostwie Powiatowym w Myślenicach deklaracje i porozumienia wpisują się w strategię wspierania mieszkańców Województwa Małopolskiego w ich rozwoju i dostosowania kompetencji zawodowych do potrzeb pracodawców. Małopolska na bieżąco reaguje na dynamiczne zmiany na ryku pracy, zwłaszcza te związane z zapotrzebowaniem na nowe kompetencje pracujących Małopolan i osób powracających do naszego regionu z zagranicy.

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie jest instytucją województwa małopolskiego realizującą projekty służące mieszkańcom Małopolski, w których możliwe jest rozwój kompetencji i kwalifikacji zawodowych.

Projekty województwa małopolskiego „Kierunek Kariera” i „Kierunek Kariera Zawodowa” to konkretna oferta dla mieszkańców regionu – można otrzymać niemal 7000 zł dofinansowania na szkolenia za pośrednictwem systemu bonów szkoleniowych.

Głównym celem projektów jest podnoszenie kompetencji językowych, cyfrowych i zawodowych zgodnie ze wskazaniami przeprowadzonego wspólnie z doradcą zawodowym Bilansu Kariery.

Z kolei „Nowy Start w Małopolsce” jest projektem dla osób powracających z zagranicy, pozostających bez pracy, w którym oprócz Bilansu Kariery można uzyskać pomoc w znalezieniu dofinansowania na dalszy rozwój, zatrudnienie i osiedlenie się na stałe w Małopolsce.

W planach jest podpisanie porozumień i deklaracji o współpracy z wszystkimi powiatami i gminami z Małopolski.

Oprac: WSPiFE

 

[post_gallery]
 

MATERIAŁ PROMOCYJNY – POWIAT MYŚLENICKI

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Skip to content