Powiat Myślenicki: 18 punktów szczepień

Od 27 grudnia w naszym kraju trwają szczepienia przeciwko COVID-19. Na starcie program został skierowany do pracowników sektora ochrony zdrowia, DPS-ów i miejskich ośrodków pomocy społecznej, personelu pomocniczego i administracyjnego w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych oraz do rodziców wcześniaków.

Zachęcam wszystkich mieszkańców naszego Powiatu do udziału w programie szczepień przeciw COVID-19. Korzystajmy ze sprawdzonych naukowo metod profilaktyki zdrowia, dbając nie tylko o siebie, ale także o innych.mówi Starosta Józef Tomal.

Niebawem, bo 15 stycznia planuje się rozpoczęcie kolejnych etapów powszechnych szczepień:

  • etap 1: pensjonariusze DPS-ów oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. r. ż. w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, nauczyciele;
  • etap 2: osoby w wieku poniżej 60. r. ż. z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne;
  • etap 3: przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Realizowane będą także powszechne szczepienia pozostałej części dorosłej populacji.

Każdy kto zechce się zaszczepić zarejestrować się: online lub przez infolinię, u lekarza POZ lub poprzez Internetowe Konto Pacjenta.
Procedura szczepień krok po kroku i inne informacje w tym zakresie dostępne są na rządowej stronie www: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/procedura-szczepien-krok-po-kroku

W powiecie myślenickim zgłoszonych jest 18 punktów, w których można będzie dokonać szczepienia. Wykaz tych miejsc dostępny jest na stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/malopolskie.

informacja Powiat Myślenicki

Related posts

0 0 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x