Powiat Myślenicki najlepszy w Polsce – Szpital w Myślenicach z tytułem “Modernizacja Roku 2018”

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Kolejny raz powiat myślenicki został doceniony w konkursie ogólnopolskim. Tym razem przez jury została doceniona inwestycja Powiatu Myślenickiego pn. ,,Zaprojektowanie i przebudowa oraz modernizacja pomieszczeń Oddziału Chirurgii Ogólnej SP ZOZ Myślenice”. Przebudowa i modernizacja szpitala powiatowego zwyciężyła w Finale Konkursu “Modernizacja Roku 2018” w kategorii Zdrowie.

5 września 2019 roku w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu “Modernizacja Roku & Budowa XXI w”. W tegorocznej edycji Konkursu startowało 510 realizacji z całego kraju. Jury Konkursu wizytowało 85 obiekty zakwalifikowane do Finału.

W Finale Konkursu nagrody przyznano w 14 kategoriach. W każdej z kategorii wręczono jedną główną nagrodę Tytuł “Modernizacja Roku” oraz Wyróżnienie “Modernizacja Roku”

Podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie nagrodę i statuetkę Laureata w Finale Konkursu “Modernizacja Roku 2018” w kategorii Zdrowie odebrali starosta myślenicki Józef Tomal i wicestarosta myślenicki Rafał Kudas oraz dyrektor SP ZOZ w Myślenicach Adam Styczeń oraz ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej myślenickiego szpitala dr Jacek Pucz.

Na uroczystości obecni byli przedstawiciele licznych ministerstw i organów administracji państwowej.

Po przeprowadzonej modernizacji sale na Oddziale Chirurgii Ogólnej w SP ZOZ w Myślenicach mają zupełnie inny nowoczesny i wysoki standard, każda z sal wyposażona jest w łazienkę. Została wymieniona instalacja elektryczna oraz hydrauliczna. Powstała sala intensywnej opieki pooperacyjnej oraz nowoczesna pracownia endoskopowa, dzięki której usprawniony został proces diagnostyczno-terapeutyczny. Modernizacja tego oddziału była szczególnie istotna z uwagi na jego charakter czyli część zabiegową.

W lutym 2019 roku nastąpiło uroczyste przekazanie i oddanie wyremontowanego oddziału chirurgicznego. Jak podkreślał wówczas dyrektor szpitala Adam Styczeń:

Podczas tego remontu, trwała normalna praca oddziału na który rocznie hospitalizowanych jest około 1500 osób i przeprowadza się około 1200 zabiegów czy operacji rocznie.

Wielokrotnie starosta myślenicki Józef Tomal podkreślał jak ważnym dla niego osobiście jest szpital i jak zmienił się komfort i wyposażenie za sprawą inwestycji w jego infrastrukturę i wyposażenie.

Koszt inwestycji jaka została poniesiona w przeprowadzoną modernizację wynosił 2 595 120 zł, w tym dofinansowanie z budżetu Powiatu Myślenickiego: 2 435 012,80 zł oraz wkład finansowy Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Myślenicach: 160 107,20 zł.

Powiązane wiadomości

Dodaj komentarz

Proszę się zalogować aby komentować.
  Subskrybuj  
Powiadom o