Powiat Myślenicki od 11 lat wspiera jednostki OSP, 12 jednostek otrzymało wsparcie

Od 11 lat Powiat Myślenicki wspiera jednostki OSP z terenu powiatu. Samorząd stara się by rok rocznie wsparcie trafiało do kolejnych jednostek, środki przekazywane przez powiat mają na celu zasilanie i tak napiętych budżetów strażaków ochotników.

Dziś w sali obrad odbyło się spotkanie z przedstawicielami jednostek OSP z terenu naszego Powiatu. Na wniosek Zarządu Powiatu, dwanaście jednostek otrzymało wsparcie na łączną kwotę 72 000 zł z budżetu Powiatu. Przekazane środki mają zostać przeznaczone na dofinansowanie zadania inwestycyjnego (OSP Biertowice), a w przypadku pozostałych jednostek na dofinansowanie zakupu wyposażenia osobistego strażaka oraz sprzętu ratowniczo – gaśniczego.

Wspieramy straże pożarne, ponieważ ich służba jest istotna dla lokalnej społeczności. Szczególnie widać to w ostatnim czasie, gdy druhowie pomagają nam nie tylko w znanych sytuacjach zagrożenia życia, ale także w walce z pandemią koronawirusa.mówił Starosta Myślenicki Józef Tomal.

Na swojej stronie w serwisie społecznościowym Starosta Józef Tomal, odniósł się do debaty jaka odbyła się na ostatniej sesji Rady Powiatu, gdzie radny klubu PiS wskazywał że powinno podnieść się dotacje jakie co roku Powiat przekazuje dla poszczególnych jednostek OSP.

Chętnie bym podniósł dotacje. Cenię strażaków ochotników i gdyby tylko w kasie Powiatu były takie pieniądze to dałbym i po milion złotych dotacji dla każdej straży. Ale tych pieniędzy nie ma, więc żeby komuś dać więcej to komuś będę musiał zabrać. A staramy się dzielić mądrze.pisze na swojej stronie Starosta.
Dziś są to dotacje w wysokości 6 000 zł, jednak mamy nadzieję, że w kolejnym roku uda się zwiększyć tę kwotę, doceniając zaangażowanie jednostek OSP.dodał Wicestarosta Myślenicki Rafał Kudas.

Starosta zwraca uwagę również na fakt, że dotacja wzrosła z kwoty 5 tys. zł na 6 tys. zł mimo ciężkiego okresu pandemicznego i deklaruje, że kwota w miarę możliwości budżetowych samorządu powiatowego będzie podnoszona lecz wydatkowanie środków nie może być populistyczne lecz racjonalne.

Krytykę Pana radnego traktuje jak kolejne próby szczucia i wzniecania politycznych awantur, które do niczego nie prowadzą. Ostatnio nic co robi Powiat czy ja nie podoba się radnym Prawa i Sprawiedliwości. Jednak pracujemy nie dla partii politycznych i ich interesów, a dla mieszkańców, bez względu na ich poglądy i przekonania.kończy swój wpis Józef Tomal.

Powiązane wiadomości

Skip to content