Powiat myślenicki: Prawie pół miliona złotych na kolejny grant

Został rozstrzygnięty nabór wniosków o grant w ramach zadania „Sami-Dzielni! – razem przeciw COVID-19” , realizowanego w ramach Projektu „Sami-Dzielni! Nowe standardy mieszkalnictwa wspomaganego dla osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi”.

Wnioskodawcą o przyznanie grantu jest Powiat Myślenicki, a realizatorem projektu będzie Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myślenicach.

Grant jest przeznaczony na przygotowanie 30 miejsc do ewakuacji mieszkańców placówek opieki całodobowej poza tą placówką (odpowiednio dostosowanych, wyposażonych w sprzęt i środki ochrony) w związku z COVID-19 i dotyczy mieszkańców domów pomocy społecznej i placówek opiekuńczo-wychowawczych typu socjalizacyjnego, rodzinnego, zlokalizowanych na terenie Powiatu Myślenickiego.
W celu zabezpieczenia zdrowia i życia tych mieszkańców poprzez uchronienie ich przed zakażeniem oraz rozprzestrzenieniem się wirusa w tych placówkach, konieczne jest przygotowanie odpowiedniego miejsca ewakuacji czy izolacji dla 30 osób w odrębnej lokalizacji w razie zachorowań.

Cieszę się, że nasz Powiat znalazł się na liście rankingowej. Niebawem zostanie podpisana Umowa z Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie na realizację tego projektu.mówi starosta myślenicki Józef Tomal.
informacja Powiat Myślenicki

Related posts

4 1 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x