Powiat Myślenicki świętuje 20 lecie. Wyróżniono osoby związane z powiatem i wieloletnich pracowników

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Powiat Myślenicki powstał 20 lat temu podczas reformy samorządowej. W jego skład wchodzi 9 gmin. Dziś w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Myślenicach odbyły się uroczyste obchody 20. lecia istnienia naszego Powiatu.

Na początku uroczystości Starosta Józef Tomal wraz z przewodniczącym Rady Powiatu Tadeuszem Żabą, przywitali przybyłych na uroczystości zaproszonych gości, osoby związane z powiatem, samorządowców i radnych z gmin i powiatów oraz pracowników starostwa i jednostek podległych. Jak podkreślał starosta wile osób pracowało na efekt jaki dziś widzimy w powiecie. Podczas prezentacji 20 lecia Powiatu, starosta Tomal przypomniał wszystkich swoich poprzedników na stanowisku starosty, przewodniczących rad.

Po krótkim rysie historycznym oraz przypomnieniu zasadniczych zadań powiatu, zaprezentowane zostały osiągnięcia we wszystkich kluczowych dziedzinach, od inwestycji w infrastrukturę drogową przez szkoły dla których powiat jest organem prowadzących do szpitala powiatowego i modernizacji oraz wyposażenia tej placówki. Przypomniano również osiągnięcia jednostek zależnych oraz wyróżnienia jakie na swoim koncie ma starostwo.

Podczas uroczystości z rąk Ludwika Węgrzyna reprezentującego Związek Powiatów Polskich Starosta Józef Tomal otrzymał wyróżnienie i nagrodę od Związku Powiatów Polskich “Bene Meritus Powiatom”.

To ogromne wyróżnienie dla mnie, ale przede wszystkim dla wszystkich pracowników Powiatu, którzy każdego dnia pracują na jego sukcesmówił Starosta.

Następnie zostały wręczone podziękowania i pamiątki dla osób związanych od początku z powiatem. Wyróżnieni zostali również pracownicy powiatu, którzy pracują w jego strukturach od 20 lat i tworzyli ten urząd od początku jego istnienia. Na zakończenie głos zabrali zaproszeni goście.

Powiat Myślenicki jest laureatem wielu wyróżnień i nagród, a jego dobre zarządzanie i osiągnięcia zawsze plasują go w czołówce rankingów ogólnokrajowych, w których jest częstym laureatem.

0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x