Powiat myślenicki: Trzy poważne wypadki na drogach krajowych w trzy dni
Aż do trzech wypadków drogowych, których ofiary trafiły do szpitali doszło na drogach krajowych w powiecie myślenickim w ciągu trzech dni. Do dwóch zdarzeń doszło w Krzywaczce, jeden wypadek był w Głogoczowie. Takiej serii w tym rejonie nie było już od dawna. Apelujemy o ostrożność!
Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę (13.11.br.) w Krzywaczce. Na drodze krajowej nr 52 doszło do zdarzenia osobowego renault kierowanego przez 19-latka z gminy Myślenice z samochodem ciężarowym. W wyniku zdarzenia młody kierowca, nieprzytomny został przetransportowany do szpitala w Krakowie, gdzie walczy o życie.
Kolejny wypadek wydarzył się na tej samej drodze krajowej już kolejnego dnia. Kierująca osobowym suzuki jadąc od strony Biertowic, w kierunku Głogoczowa zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się bocznie z jadącym samochodem innym samochodem osobowym, a następnie czołowo z jadącym za nim citroenem. W wyniku zdarzenia dwie osoby trafiły do szpitala z poważniejszymi obrażeniami.
Do trzeciego wypadku doszło wczoraj (15.11.br.) w Głogoczowie na ,,zakopiance”. Kierujący samochodem dostawczym jadąc prawym pasem z Krakowa w kierunku Myślenic, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił pieszego (16-latka z gminy Myślenice), który przechodził przez przejście. Pieszy doznał poważnych obrażeń, został przewieziony do szpitala w Krakowie.
Policjanci z Myślenic pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności i przebieg zdarzeń.