Powiat myślenicki wyróżniony w konkursie „Innowacyjny Samorząd 2021″

Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa w Myślenicach został wyróżniony w konkursie „Innowacyjny Samorząd 2021″ za realizację działań z zakresu interwencji kryzysowej.

Cieszę niezmiernie, że spośród 396 projektów z całej Polski, biorących udział w tym konkursie, nasz powiatowy Model Interwencji Kryzysowej został zauważony i doceniony. To kolejny sukces potwierdzający profesjonalne i kreatywne działania naszej jednostki, służące mieszkańcom naszego powiatu.mówi starosta myślenicki Józef Tomal.

Projekt „Interwencja Kryzysowa w Myślenicach. Nadzieja – Pomoc – Zmiana Całą Dobę”, który prowadzi Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa w Myślenicach rozpoczął w 2018 roku i kontynuował jego realizację w okresie pandemii w 2020 roku.

Projekt obejmował kompleksowe całodobowe wsparcie mieszkańców powiatu myślenickiego doświadczających kryzysów psychologicznych, co w czasie pandemii i wielu rodzących się problemów, na które napotykamy w życiu, ma szczególne znaczenie.

“Innowacyjny Samorząd” to projekt Serwis Samorządowy PAP, w którym wyłaniane i nagradzane są najbardziej innowacyjne samorządy. Celem konkursu jest promocja kreatywnych samorządów oraz inspiracja pozostałych jednostek samorządu terytorialnego do podejmowania działań na rzecz innowacyjności.

Serdecznie gratulujemy całemu zespołowi Ośrodka na czele z jego dyrektorką Sylwią Michalec-Jękot.pisze Starosta Powiatu.
informacja Powiat Myślenicki / zdjęcie: PAP

Powiązane wiadomości

Skip to content