Powiat Myślenicki zabezpieczy 2 miliony złotych na budowę tunelu w Krzyszkowicach

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Na dzisiejszej XIX sesji Powiatu Myślenickiego radni powiatowi podjęli decyzję o zabezpieczeniu 2 milionów złotych w latach 2021-2022 na budowę tunelu w Krzyszkowicach.

Na wniosek wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Macieja Ostrowskiego, nastąpiło przyspieszenie zabezpieczenia środków z planowanych pierwotnie trzech lat (2021-23) do okresu dwóch lat. Jak podkreślał radny Ostrowski:

Wszyscy chcemy by inwestycja była realizowana jak najszybciej.

Krzyszkowicki tunel wzbudza ostatnio dużo dyskusji i zainteresowania. Jest to wynikiem zaplanowanego na 25 stycznia protestu mieszkańców tej miejscowości, tych którzy mieszkają tam od urodzenia oraz tych którzy zamieszkują w tej miejscowości od niedawna. Bo każdy z nich widzi, że nie jest to sprawa tylko lokalna lecz problem całego regionu i skrzyżowanie wpływa na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników Zakopianki oraz drogi powiatowej.

Chce by ten tunel powstał i zawsze tego chciałem, a wszelkie inne opinie na ten temat są nieprawdziwe.stwierdził Starosta Józef Tomal.

Na sesji starosta przedstawił szereg dokumentów, które dokumentują kroki jakie podejmował Powiat celem uruchomienia procesu realizacji i rozpoczęcia tej inwestycji.

W wyniku głosowania zapadła decyzja o zabezpieczeniu środków na realizację inwestycji w Krzyszkowicach, za taką uchwałą głosowało 24 radnych przy 1 głosie wstrzymującym się.

Powiązane wiadomości

Dodaj komentarz

Proszę się zalogować aby komentować.
  Subskrybuj  
Powiadom o