Powiat Myślenicki zajął 5. miejsce wśród powiatów w Rankingu Zdrowia Polski 2020, organizowanym przez Dziennik Gazeta Prawna

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Powiat Myślenicki zajął 5. miejsce wśród powiatów w Rankingu Zdrowia Polski 2020, organizowanym przez Dziennik Gazeta Prawna. Ideą rankingu jest ocena potencjału poszczególnych miast i powiatów w obszarze zdrowia. Ranking Zdrowia Polski to zestawienie powiatów i miast w Polsce gdzie żyje się najdłużej i najzdrowiej. W 2018 roku powiat myślenicki zajął 7. miejsce, awans w stawce pokazuje, że Starosta, Zarząd i Dyrekcja SP ZOZ prowadzą skuteczną politykę zdrowotną.

Ochrona zdrowia mieszkańców Powiatu, rozwój i podnoszenie jakości świadczonych usług medycznych to dla nas priorytetowe działania. Na ten cel poza środkami z budżetu powiatu pozyskujemy również wielomilionowe wsparcie zewnętrzne.

Cieszymy się, że nasze starania o zdrowie mieszkańców, o dobrą opiekę medyczną, prowadzona przez nas polityka prozdrowotna – zostały docenione w skali ogólnopolskiej. Piąte miejsce Powiatu Myślenickiego wśród najzdrowszych powiatów w kraju daje motywację do kontynuowania działań związanych z licznymi programami profilaktycznymi, promocją i ochroną zdrowia.podkreślił starosta Józef Tomal.

W tegorocznej edycji rankingu brano pod uwagę między innymi dostęp do usług medycznych oraz wyposażenie szpitali i placówek ochrony zdrowia.

Pomoc szpitalowi w pozyskiwaniu nowego sprzętu to dla nas jeden z priorytetów. Rok temu otwarliśmy zmodernizowany oddział zakaźny oraz chirurgii ogólnej, w tym roku udało się zmodernizować i wyposażyć intensywną terapię i anestezjologię. Ciągle chcemy inwestować w zdrowie i ochronę życia naszych mieszkańców bo to najważniejsze wartości.komentuje z kolei Wicestarosta Rafał Kudas.
informacja Powiat Myślenicki
0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x