Pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Czasław

11 grudnia w nocy o godzinie 3.27 strażacy zostali zaalarmowani zgłoszeniem o pożarze w budynku mieszkalnym w miejscowości Czasław. Dyżurny operacyjny SKKP PSP w Myślenicach zadysponował do akcji zastępy JRG Myślenice, OSP Czasław, OSP Raciechowice. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar kotłowni.

Odłączono dopływ energii elektrycznej do budynku na głównym wyłączniku, wprowadzono dwie roty strażaków w aparatach powietrznych wyposażonych w kamerę termowizyjną do wnętrza. Podano dwa prądy wody na źródło ognia. W pomieszczeniu kotłowni znajdowało się duże nagromadzenie materiału opałowego i występowało duże zadymienie znacznie utrudniające prowadzenie działań gaśniczych.

Materiał palny wymagał usunięcia i dogaszenia na zewnątrz budynku. Wykorzystując wentylatory oddymiające usuwano dym i niebezpieczne produkty spalania z wnętrza obiektu. Działania zakończono po 4 godzinach akcji. Pomimo znacznych strat materialnych pocieszające jest to, iż nikt w tym zdarzeniu nie odniósł obrażeń.

informacja: PSP Myślenice – bryg. Roman Ajchler

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Skip to content