Pożar domu w Pcimiu i zbiórka dla rodziny pogorzelców

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

W czwartek 7 lutego w miejscowości Pcim doszło do pożaru drewnianego budynku mieszkalnego. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 8 zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych oraz 3 zastępy Państwowej Straży Pożarnej. W wyniku pożaru spłonął doszczętnie cały budynek. Już w chwili przybycia pierwszego zastępu pożarem był objęty cały dom.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na podaniu prądów gaśniczych w natarciu na palący się obiekt oraz prądów gaśniczych w obronie na pobliskie zabudowania.

Dużym utrudnieniem w prowadzeniu skutecznych działań była wąska i kręta droga oraz trudne warunki atmosferyczne co uniemożliwiało sprawne dostarczenie środka gaśniczego na miejsce zdarzenia. Dodatkowym utrudnieniem był brak możliwości odłączenia prądu od budynku.

Obecnie trwa zbiórka środków pieniężnych dla rodziny poszkodowanej w wyniku pożaru. Chętni, którzy chcieli by się przyłączyć do zbiórki pieniędzy mogą przekazać je za pośrednictwem portalu zrzutka.pl na której została utworzona odpowiednia zbiórka.

Link do : Zbiórka dla rodziny która straciła dobytek swojego życia w pożarze.

informacja OSP Pcim i PSP Myślenice

 

 

Powiązane wiadomości

komentuj wpis