Pożar motocykla i ekranów akustycznych na S7

W dniu 22 sierpnia na drodze ekspresowej S7 w miejscowości Stróża powstał pożar, który został zgłoszony poprzez Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Myślenicach. Dyżurny operacyjny zadysponował do działań zastępy JRG Myślenice, Ochotniczą Straż Pożarną Stróża, Ochotniczą Straż Pożarną Pcim.

Na miejscu zdarzenia stwierdzono pożar motocykla i barier akustycznych zainstalowanych przy drodze. Powstał on w wyniku wcześniejszego zderzenia jednośladu z samochodem osobowym. Poszkodowany został kierujący motocyklem, który doznał poparzeń ciała. Pierwszej pomocy na drodze udzieliły rannemu osoby postronne. Ugasiły one palące się ubranie i zdjęły go z poszkodowanego. Działania strażaków polegały na podaniu prądów gaśniczych piany i wody w celu ugaszenia pożaru pojazdu i ekranów, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy poprzez założenie opatrunków hydrożelowych i folii NRC.

Poszkodowany został następnie przewieziony przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala w Myślenicach. W związku z prowadzeniem akcji ratowniczo – gaśniczej ruch pojazdów na drodze ekspresowej był ograniczony do jednego pasa, a przez chwilę był całkowicie zamknięty.

informacja: Opracował: bryg. Roman Ajchler, KP PSP Myślenice, Zdjęcia: bryg. Roman Ajchler
Dyskusja Facebook

Powiązane wiadomości

Skip to content