Pożar na osiedlu 1000-lecia w Myślenicach

Kilka minut przed południem w dniu 19 października (11.51) do SKKP PSP w Myślenicach za pośrednictwem CPR Kraków wpłynęło zgłoszenie informujące o pożarze mieszkania na osiedlu 1000-lecia w Myślenicach. Dyżurny operacyjny zadysponował wszystkie będące w gotowości zastępy JRG Myślenice oraz OSP Myślenice Śródmieście.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia otrzymano informację, iż z wnętrza objętego ogniem mieszkania przez okno balkonowe ewakuowała się lokatorka. Działania strażaków polegały na podaniu dwóch prądów wody w celu ugaszenia pożaru, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy poszkodowanej do czasu przybycia i przekazania ratownikom medycznym ZRM.

W związku z bardzo dużym zadymieniem strażacy rot gaśniczych pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Po ugaszeniu oddymiono pomieszczenia, klatkę schodową z nagromadzonych produktów spalania poprzez użycie wentylatora osiowego. Ratownicy podczas działań wykorzystali posiadany sprzęt specjalistyczny – kamera termowizyjna, detektory wielogazowe, które umożliwiły sprawne i skuteczne przeprowadzenie i zakończenie działań. Akcja i utrudnienia na terenie osiedla trwały około 1 godziny.

informacja: PSP Myślenice – bryg. Roman Ajchler

Powiązane wiadomości

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content