Pożar poddasza budynku w Sieprawiu

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

O godzinie 4.07 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęło zgłoszenie o pożarze w miejscowości Siepraw. Po przybyciu na miejsce i rozpoznaniu sytuacji stwierdzono objęte pożarem poddasze budynku produkcyjno-magazynowego o konstrukcji drewnianej z pokryciem blachą trapezową. Pierwszy kierujący działaniami ratowniczymi (KDR) rozkazał podać dwa prądy gaśnicze wody w natarciu.

Przybywające na miejsce kolejne zastępy włączały się do działań. Podano kolejne dwa prądy wody do wnętrza budynku oraz rozpoczęto ewakuację mienia, które znajdowało się w pomieszczeniach magazynowych i socjalnych. W celu ograniczenia możliwości rozprzestrzeniania się ognia w przestrzeni poddasza wykonano cięcie blach w celu ich usunięcia i wprowadzenia na poddasze prądów gaśniczych.

Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych konstrukcji dachu celem wyeliminowania zarzewi ognia. Podczas działań korzystano z kamery termowizyjnej.

W prawie 5 godzinnej akcji udział brały OSP Siepraw, OSP Łyczanka, OSP Zakliczyn, OSP Myślenice Dolne Przedmieście, JRG Myślenice.

INFORMACJA PSP MYSLENICE – MŁ. BRYG. ROMAN AJCHLER

 

Powiązane wiadomości

komentuj wpis