Pożar stolarni w Krzczonowie, zagrożony był budynek mieszkalny

W dniu 18 lutego o godzinie 14.52 mieszkańcy zauważyli pożar jaki powstał w części poddasza stolarni. Ogień stwarzał bezpośrednie zagrożenie dla budynku mieszkalnego, który był połączony z częścią produkcyjną. Po otrzymaniu zgłoszenia Dyżurny operacyjny SKKP PSP zadysponował do działań zastępy JRG oraz OSP. Przybyłe na miejsce pożaru w pierwszej kolejności zastępy OSP podały trzy prądy gaśnicze wody.

Po dojeździe kolejnych zastępów strażackich wprowadzono do działań następne roty w aparatach powietrznych oraz sprawiono dodatkowe dwa prądy wody w tym jeden z podnośnika hydraulicznego. Zorganizowano zasilanie wodne systemem przetłaczania z punktu czerpania wody przygotowanego na rzece Krzczonówce. Gorące strefy lokalizowano kamerą termowizyjną. Niezbędne okazało się przeprowadzenie prac rozbiórkowych w celu dotarcia do źródeł ognia. W trakcie ratowania dobytku właściciel obiektu doznał poparzeń głowy. Udzielono poszkodowanemu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy (badanie urazowe, opatrunek hydrożelowy, wsparcie psychiczne).

Ratownicy medyczni ZRM po przybyciu i przejęciu osoby wykonali diagnostykę nie stwierdzając potrzeby hospitalizacji poszkodowanego w szpitalu.

Na miejsce akcji przybyła grupa operacyjna KP PSP w składzie: Z – ca Komendanta Powiatowego PSP, Dowódca JRG. Ugaszenie pożaru stolarni i obrona części mieszkalnej wymagała użycia znacznych sił strażackich. W działaniach udział brały jednostki JRG Myślenice, OSP Krzczonów, OSP Tokarnia, OSP Skomielna Czarna, OSP Więciórka, OSP Bogdanówka, OSP Pcim.

informacja PSP Myślenice – bryg. Roman Ajchler

Powiązane wiadomości

0 0 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x
Skip to content