Pożar w hali produkcyjnej firmy Larkis

Kilka minut po godzinie 6 rano w dniu 30 czerwca do SKKP PSP w Myślenicach wpłynęło zgłoszenie o pożarze hali produkcyjnej firmy “Larkis” w Dobczycach. Działania gaśnicze zostały podjęte przez pracowników zakładu za pomocą agregatów gaśniczych, gaśnic podręcznych oraz jednego prądu wody z wewnętrznej sieci hydrantowej, równocześnie z rozpoczęciem tych działań ewakuowali się pracownicy.

Uruchomiony został system klap oddymiających, odłączone zostało zasilanie elektryczne zakładu. Ratownicy podczas całej akcji podali trzy prądy wody w celu schładzania ciągu technologiczno – wentylacyjnego. Aby zlikwidować nawet niewielkie zarzewia ognia korzystano z kamery termowizyjnej lokalizującej miejsca o podwyższonej temperaturze. Roty strażaków, które zostały wprowadzone do strefy zadymienia pracowały w aparatach powietrznych chroniących drogi oddechowe.

Zdemontowano konstrukcję stalową systemu wentylacyjnego i wyniesiono ją na zewnątrz w celu dalszego schładzania. Przeprowadzono oddymianie hali produkcyjnej. Podczas pożaru nie odnotowano osób poszkodowanych. W akcji udział brały zastępy JRG Myślenice, OSP Dobczyce, OSP Kornatka, OSP Dziekanowice, OSP Stojowice, OSP Skrzynka, OSP Nowa Wieś, OSP Brzączowice.

informacja: PSP Myślenice – bryg. Roman Ajchler

Powiązane wiadomości

Skip to content