Informacje  

Pożar w lokalu gastronomicznym w Rudniku

25 listopad 2017 r. – w miejscowości Rudnik gm. Sułkowice około godziny 16:30 w jednym z lokali gastronomicznych w pomieszczeniu kuchni doszło do pożaru oleju znajdującego się w frytkownicy elektrycznej.

W początkowej fazie pracownicy zakładu podjęli działania gaśnicze podręcznym sprzętem gaśniczym – gaśnicą proszkową, które pozwoliły ograniczyć rozwój pożaru. Strażacy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia zabezpieczyli teren oraz wyłączyli zasilani energii elektrycznej na głównym wyłączniku prądu. Wyposażeni w aparaty powietrzne i kamerę termowizyjną weszli do środka i przy pomocy jednego prądu gaśniczego wody ugasili pożar.

W celu usunięcia zadymienia z pomieszczeń wykorzystali sprzęt specjalistyczny wentylator oddymiający, wykluczyli również obecność tlenku węgla używając sprzętu pomiarowego.

W wyniku pożaru zniszczeniu uległa frytkownica, okap kuchenny, instalacja elektryczna oraz okopcone zostały ściany pomieszczeń.
W gaszeniu pożaru brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Myślenicach oraz druhowie z OSP Sułkowice, OSP Biertowice oraz OSP Rudnik.

 

informacja PSP Myślenice – Marian Rokosz

 

Polub tą informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

Komentarze

  1. 1. Nie strażacy ugasili pożar, a kucharze, kelnerki i cała obsada hotelowa. 🙂
    2. Spróbujcie ugasić pożar wywołany gorącym olejem za pomocą wody. Śmiech na sali. 🙂

Napisz komentarz

Lub